Aydın Hedef Gazetesi Muhabiri Murat Tan'ın haberine göre, Kuşadası Belediye Başkanı Günel, yangının kontrol altına alınmasının ardından yurtdışındaki tatiline ara vererek döndüğü ilçede büyük zarar gören Arvalya Orman Kampı’nda inceleme yaptı. Beraberindeki ekiplerle inceleme yapmasının ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Günel, yangından 350 hektarlık alanın etkilendiğini ve alanın 100 hektarınınsa Kuşadası sınırlarında kaldığını duyurdu. Günel’e sosyal medya hesabındaki söz konusu paylaşımının altına yaptığı yorumla seslenen Nevzat Arslan isimli vatandaşın yanan alanlara imar izni verilmemesi talebiyse büyük dikkat uyandırdı.

Gunel Yangindan Bir Gun Sonra Sahaya Indi Kusadali Vatandas Gunelden Imar Izni Verilmemesini Istedi 482936 891Fb7C6Ce6E66F96A8D3C95F78B5A2C

“ALANIN TEKRAR YEŞİLLENMESİ İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

Açıklamasında, yangının Selçuk Arvalya mevkiindeki at çiftliğinde başladığını, rüzgarın etkisiyle yön değiştirerek Pamucak Sahili’ne indiğini ve turistik tesislere sıçramasına ekiplerin çalışması sonucunda engel olunduğunu kaydeden Günel, “İşin en kötü yanı herkesin hatıralarının olduğu orman alanı yok oldu” dedi. Yangına müdahale amacıyla Aydın Valiliği, Orman Bölge Müdürlüğü, Aydın, İzmir, Denizli ve Muğla büyükşehir belediyeleriyle çevredeki ilçe belediyelerin, STK’lar ve vatandaşlara kadar herkesin inanılmaz bir işbirliği yaptığına değinen Günel, “Geldiğimiz noktada inanılmaz üzüldük. Bundan sonra bize düşen görevler var. Alanın tekrar yeşillenmesi, tekrar orman alanına dönmesi için birlikte çalışacağız. Komşu ilçemiz Selçuk Belediye Başkanımız Filiz başkanıma beraber önce biz kol kola gireceğiz. Sonra büyükşehirleri ve devletimizi arkamıza alacağız. Bu alanın tekrar gelecek nesillere orman alanı olarak kavuşması için elimizden gelen çabayı göstereceğiz” dedi.

Gunel Yangindan Bir Gun Sonra Sahaya Indi Kusadali Vatandas Gunelden Imar Izni Verilmemesini Istedi (1)

Kuşadası’nda Sahil Güvenlik Botu'na yoğun ilgi Kuşadası’nda Sahil Güvenlik Botu'na yoğun ilgi

GÜNEL’DEN ‘İMAR İZNİ’ VERİLMEMESİ SÖZÜ İSTEDİ

Açıklamasında, Tüm Kuşadası ve Selçuk halkıyla STK’lara çağrı yapan Günel, ayrıca 350 hektarlık alanın tekrardan ormanlık alan haline gelmesi için ellerinden gelen herşeyi yapmaları için kolları sıvamalarını istedi. Günel’in açıklamasının altına yorum yapan Nahit Arslan isimli vatandaşın talebiyse dikkat çekici bulundu. Günel’in yangın sırasında ortalıkta gözükmediğini belirten Arslan, “Samos’ta tekne gezisi yapıyordunuz sanırım. Olabilir, tatil sizin de hakkınız. Sizden duymak istediğimiz sözcükler, yanan yerlerin tekrar ağaçlandırılacağı ve buralara asla imar izni verilmeyeceği sözüdür. Eğer bu sözü vermezseniz, bundan sonraki yangınlara açık davetiye çıkarmış olursunuz. Halk bu sözü sizden duymak istiyor.Aksi takdirde, üzüntü tavırları, timsahın gözyaşlarından öte bir anlam taşımaz” ifadelerini kullandı.

Gunel Yangindan Bir Gun Sonra Sahaya Indi Kusadali Vatandas Gunelden Imar Izni Verilmemesini Istedi

Muhabir: Murat Tan