KADİR CEYHAN

KADİR CEYHAN

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Günümüzden Olmayan İnsanlar

A+A-

Hararet basmışsa yüreğini yalnızlıkla dolacaktır kaderin. Dalalete boyun eğmişse hiçliğin er ya da geç gelecektir ecelin. Hayat bir izlenceden ibaretse ve sonsuzluktaki anlamı öğrendiğimizdeki kaideyse bedelin doğrulacaktır elçilerin meceli. 
Hülasa, bir kıble-i nazara yönelecektir ibretin. Denilecektir gıyabında eşlik ettiklerine bu mudur addetin.   Söyle onlara sessizlikte sadakat vardır ve doğrulanlarda icabet vardır. Kaybetme kendini bulmaya çalışırken iliş onlara sökerken kalplerini yerinden.
Durma dostum, durarak durma. Söz verdiklerinden kaytarma dostum. İlelebet bir birliktelik vardır yazgında şüphesiz şüphe ederim ki hiçlik bizimledir. Şüphesiz şüphe ederim ki o kaypak beyinler seni anlamaya meyledemezler. Diril dostum, hepimiz sonsuzluğun içinde aynı rahme geri döneceğiz.
Süzül ve kon göklere dostum, dimağları sürgün edilmişlerle oyalanma icabında meşk edeceksen de ruhunla et ve iril dostum. Dizginleş ilmik ilmik olmuş isteklerinde ve bağlama boynuna uyup kopçasını lakin as kendini dostum. Şüphesiz şüphe ederim ki O ölenlerledir. Yaşarken ölenlerledir.
Kutsanmış taşlardan bahsederler onlarla yüzleş ve enerjilerini özümse dostum. Tenine dokun ve duyumsa ilerle dostum. Bilinçlerinin bilinçlerindeki iradelerinle var olabiliyorsan eğer yoksundur. Yok olduğun her an varsındır. Varlığını yok edene itaat etmek boynunun borcudur dostum.
Şüphesiz şüphe ederim ki Hiçlik her yerdedir ve yine şüphe ederim ki O bizimledir. Hakikate ulaşmak için çabalamayıp günlük hayatın işlerinde keşmekeş olmuş, ruhunu unutmuş ve izlencesini anımsamadan sürekli şikayetçi durumlarını idame ettirmekle kendilerini yükümlü kılan insanlar bunlar. Bu bedbahtlardan uzak dur dostum. Sevgiyle kal ve titreşimleri vacip kıl kendine dostum.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.