AYDIN SARI

AYDIN SARI

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Güzel işlere imza atacağız

A+A-

Yereli seçimlerin sonuçlanmasının üzerinden on gün geçti. İtirazların sonuçlanması ve yeni Belediye Başkanlarının mazbatalarını alıp göreve başlaması ile birlikte beş yıl süreyle görev yapacak olan Belediye Meclisleri de ilk toplantılarını gerçekleştiriyor. İşte onlardan biri de önceki gün Efeler Belediye Meclisi oldu. Başkan Fatih Atay yönetiminde Efeler Belediye Meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi ve komisyonların seçimleri yapıldı.
Atay ilk meclis toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, Belediye Meclis üyelerinin birer kamu görevi yaptıklarını ve bu göreve de halkın oyları ile seçildiklerini anımsatarak “Bütün görevimiz halkın hayatını güzelleştirmek ve kolaylaştırmaktır. Bunun için birlikte güzel görevler yapacağımıza inanıyorum” diyerek bir anlamda beş yıllık süreçte ilkelerinin ve hedeflerinin ne olacağının altını çiziyordu.
Atay’ın daha meclisin ilk toplantısında muhalefet sıralarında oturan meclis üyelerinin tek tek ellerini sıkarak onlarla uyumlu bir çalışma içeresinde olacağının da sinyallerini vermiş oldu. Evet bu meclis öncekilere benzemeyecek gibi görünüyor. Her şeyden önce Meclisin Başkan Fatih Atay’a, Başkan Atay’ın da meclise saygısı olduğunu görüyoruz. Bu karşılıklı saygı var olduğu sürece de Efeler Belediye Meclisi tam bir uyum içerisinde çalışacak ve Efeler’e önemli hizmetler yapacaktır.
İlk meclis öncelikle elbette başkanlık divanını ve komisyonların seçimlerini gerçekleştirdi. Bu seçimlerde Meclis 1. Başkan Vekilliği’ne CHP’li meclis üyesi Memiş Dinç, 2. Başkan Vekilliğine ise CHP’li meclis üyesi Münevver Göktaş seçildi. Meclis katip üyeliğine; CHP’li meclis üyeleri Gülşen Altuğ ile Arzu Akbulut Sünger, encümen üyeliğine ise CHP’li meclis üyeleri Turgay Akgüller, İbrahim Tokat ile Yüksel Macaroğlu seçildi. İmar Komisyonu’na ise oy birliğiyle Millet İttifakı meclis üyeleri Abidin Arslan, Umut Yener Köse, Ahmet Ertürk ile Cumhur İttifakı meclis üyeleri Tarkan Zorlu Kaçar ile İsmail Hakkı Eser getirildi. Plan ve Bütçe Komisyonu’na ise oy birliğiyle Millet İttifakı meclis üyeleri Ahmet Kızılkaya, Oktay Toros, Sabri Küçük ile Cumhur İttifakı meclis üyeleri İsmail Hakkı Gül vee Duygu Göğde seçildi.
Bu arada mecliste önceki meclisin aldığı bazı kararların iptali sırasında Başkan Fatih Atay’ın meclise hitaben “Arkadaşlar inanın çok zor durumdayız” diyerek Efeler Belediyesi’nin ekonomik olarak nasıl bir durumda olduğunun altını da çiziyordu ki, bu da bu bir yıllık süreçte Efeler Belediye meclisinin işinin oldukça zor olduğunu gösteriyor. Buna rağman Başkan Atay’ın “Güzel işler başaracağız” sözleri ise umut veriyor.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar