AYDIN SARI

AYDIN SARI

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

​​​​​​​Haline Şükret Dostum

A+A-

Gelip gidiyorlar. Gövde gösterisi yapıyorlar. Açılışlar ve STK toplantıları ile Aydın’ı ve Aydınlıyı kendi saflarına çekmeye çalışıyorlar. Sanki bir yerel seçim değil de, genel seçime gidiyormuşuz gibi. Genel seçimlerde bile bu kadar bakanın Aydın’a geldiğini pek anımsamıyorum. Anlaşılan AKP Aydın örgütü ve Belediye Başkan adaylarının yapamadığını bakanlar ile yapmaya çalışıyorlar.
Gelen bakanlar dakikalarca konuşuyor da, Aydın’a ne vereceklerini ve bugüne kadar neler verdikleri konusunda tek kelime etmiyorlar. Park açıyorlar, seçim ofisi açıyorlar, boş vaatlerde bulunuyorlar ve gidiyorlar.
Önceki gün de yine bir bakan vardı Aydın’da. Bakan ile birlikte bu kez ekonominin en büyük STK’larından biri olan TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu da vardı. İstihdam Seferberliği 2019 Aydın Buluşması kapsamında Aydın’a gelen Hisarcıklıoğlu öyle bir söz söyledi ki, bir çuval inciri berbat etti.
Ne demişti; “Aydınlı olarak halinize şükretmeniz lazım. Allah size her şeyi vermiş. Şikayetçi olacağınız bir şey var mı?”
Ardından da eklemiş Anadolu’nun halinin kötü olduğunu vurgulamış ve şöyle devam etmiş:
“Eğer bizim Kayseriliye 5 vakit namaz farz ise, siz bunu 5 ile kurtaramazsınız.”
Şimdi birincisi; bizim şükredip etmeyeceğimize sayın Hisarcıklıoğlu karar veremez. Ayrıca AKP iktidarı döneminde üvey evlat muamelesi gören Aydın, üvey evlatlığına mı şükredecek? 
İkincisi artık toplumların ne kadar namaz kılarsa o kadar kendilerini kurtarabileceklerinin reçetesini de mi siz veriyorsunuz sayın Hisarcıklıoğlu. 
Fazla uzatmaya gerek yok. Bu zihniyet zaten her şeyi din eksenine oturtmaya ve insanları sürekli şükretmeyi, şikayet etmemeyi, sorgulamamayı telkin edip duruyor. Yani işin aslı dikensiz gül bahçesi istiyorlar ama Aydın o bahçede dikenleri ile canlarını yakıyor.
Son olarak yıllar öncesine gidip bir şarkının sözlerini sizlerle paylaşmak isterim.
“Senin derdin dert midir
Benim derdim yanında
Hiç kimsede gördün mü
Böyle dert hayatında
Otur şöyle yanıma
Dinle bak dertlerimi
Anlatınca ağlama
Deşme benim derdimi
Beterin beteri var
Haline şükret dostum”

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar