AYDIN SARI

AYDIN SARI

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

HALK EGE ET İYİ BİR ÖRNEK

A+A-

Ege Et kurulduğunda bölge hayvancılığının çıkışı olacağı ifade edilmiş ve önemli bir adım, önemli bir yatırım olarak değerlendirilmişti. Şirketin en büyük hissedarı olarak Özel İdare’nin bulunması nedeniyle de ilin valisi yönetim kurulu başkanlığını üstleniyordu.
İlk yıllar Ege Et gerçekten bölge hayvancılığı için bir çıkış noktası gibi görüldü ve bu yolda da önemli adımlar atıldı. Ancak bir zaman sonra ya bürokratların fazla önemsememesi, ya da başka nedenlerle Ege Et giderek kan kaybetmeye, hatta zarar etmeye başladı. Adeta Özel İdare’nin sırtında bir kambur gibi görünmeye başlandı.
İşte bu noktada Aydın’ın Bütünşehir olması Özel İdare’nin ve bürokrasinin çıkış noktası gibi görüldü ve Ege Et Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Nasılsa zarar ediyordu ve bunun altından da Aydın Büyükşehir Belediyesi zaten kalkamazdı. 
Ama öyle olmadı. 
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ilk iş olarak Ege Et’te bir yapılanmaya gitti. Sonrasında Aydın Merkez’de, yani Efeler’de Ege Et satış mağazaları açarak halka üreticiden direkt, aracısız ucuz et olanağını sundu. Bu girişim Aydınlılar tarafından büyük bir ilgi gördü. Öyle ki, ilçelerden talepler gelmeye başlandı “EGE ET” mağazası ilçelerinde açılması dileği ile. Böylece 13 şubeye ulaştı EGE ET, geçtiğimiz Cuma gününe dek.
Cuma günü ne oldu?
Aydın Büyükşehir Belediyesi ve onun başarılı başkanı Özlem Çerçioğlu, EGE ET’in İzmir’de şube açmaya karar verip İzmir Buca’da 14. Mağazasının açılışını gerçekleştirdi. Bu aynı zamanda Ege ET’in yeni bir kimlik kazanması anlamına geliyor ve HALK EGE ET olarak yoluna devam etmeye başladığı gün oluyordu. En önemlisi de İl içerisinde üreticiden tüketiciye ucuz ve sağlıklı et sağlayan Ege Et’in il dışına yayılmaya başladığı gün de oldu.
Artık Ege Et bir aydın markası olarak ve HALK EGE ET olarak İzmir’de ilk şubesini açmış ve bu yolda önemli bir adımı atmıştır. Bundan sonra Halk Ege Et’in yeni şubeleri ve başka illerde de şubeleri açılacak ve EGE ET büyümeye devam edecektir. 
Kapanmanın eşiğinde bir şirketi halkın gözdesi haline getiren Başka Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu tür hizmetlere yenilerini eklemelerini umuyorum. Diliyorum ki, üreticiden tüketiciye aracısız ürün sunma işi sadece et ve süt ürünleri ile sınırlı kalmaz, yeni bir şirket kurularak halkın ucuz sebze ve meyve gereksinimi de Aydın Büyükşehir tarafından sağlanır. Hem tüketici kazanır hem de Aydın çiftçisi kazanır.
Bu yolda en iyi örnek hiç kuşku yok ki HALK EGE ET’tir.

Önceki ve Sonraki Yazılar