(BURHAN CEYHAN) Cumhur İttifakı Nazilli Belediye Başkan adayı MHP’li Haluk Alıcık bir internet sitesi tarafından 3 yıl önce gizli çekilen görüntülerin sosyal medya üzerinden yayınlamasının Nazilli adına derin yaralar aştığına değinerek, “İnci Celasun zimmet suçundan kurtulmak için iftira attı. Süreç devam ediyor. Gerek görüldüğünde gerekli bilgileri kamuoyunda paylaşacağım” dedi.

Nazilli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Haluk Alıcık 3 yıl önce zimmet suçundan iş akti sona erdirilen İnci Celasun adlı çalışanın makam odasında yaptığı gizli görüntüleri CHP’ye yakın bir internet sitesi tarafından yeni yapılmış gibi algı yaratmasına tepki gösterdi.
Alıcık konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada; “İnci Celasun isimli bayan 2016 yılında hakkındaki zimmet iddiaları nedeniyle “Belediyemizde çalıştığı dönemde iyi niyet ve ahlak kuralları ile bağdaşmayacak eylemleri” nedeniyle iş akdi feshedilmiş olup ilgili olduğu zimmet davası ile ilgili hukuki süreç devam etmektedir. Bu konuda hakkında işlem yapılması için davanın sonuçlanması beklenilmektedir. Buna karşın ilgili müfteri bir süre önce Büyükşehir Belediyesinde işe alınmış olup halen CHP’li Aydın Büyükşehir Belediyesi personeli olarak çalışmaktadır.”
“GEREKLİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DETAYLARI PAYLAŞIRIM”
Gerekli görüldüğünde detayları kamuoyuyla paylaşacağını ifade eden Alıcık, “Gizli kalem kamerayla 3 yıl önce kaydedilen görüntüler seçimlere çok kısa bir süre kala sadece Aydın Büyükşehir Belediyesi ve CHP haberleri yaptığını gördüğümüz bir haber sitesinde yalan bir başlıkla, algı operasyonu amaçlı, çamur at izi kalsın ahlaksızlığıyla, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yaşanan bir olay olarak servis edilmiştir. Tüm bu ahlaksız saldırılara ve girişimlere rağmen hakkımdaki bu iftiralara benim açıklamamı beklemeden şahsıma, karakterime sahip çıkan tüm hemşerilerime, dostlarıma, kardeşlerime, çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Kurulmaya çalışılan bu komplonun sahipleri, kukla ustaları ve piyonları ile ilgili hukuki işlemleri başlatmış bulunuyorum. Beni üzen şudur ki; 1 Nisan sabahı yüz yüze bakacağımızı düşündüğümüz şahsiyetlerin halkın gönlünde kazanamadıkları saygı ve desteği bu ahlaksız kumpas ve yalanlarla kazanacaklarını ummaları, saygın bir şekilde seçim kaybetmektense ahlaki değersizliklerini ortaya koymaları ve bu tablonun Nazilli ismiyle Türkiye’ye servis edilmesi tamir edilemez yaralar açmaktadır. Gerekli görüldüğü durumda şu an detaylarını paylaşmadığımız bilgileri kamuoyuyla paylaşacağımı belirtiyor, saygılar sunuyorum” dedi.

whatsapp-image-2019-03-09-at-01-01-47.jpeg

Kaynak: BURHAN CEYHAN