Haluk Levent’ten Duygu’landıran paylaşım

Haluk Levent’ten Duygu’landıran paylaşım

1 ay önce Aydın'da araba çarptı

A+A-

(ABDURRAHMAN FIRAT) AHBAP Aydın Çevre Kurulu tarafından Aydın Barınağı'nda yaralı halde bulunan Duygu isimli at, ünlü şarkıcı Haluk Levent’in girişimleriyle sağlığına kavuştu. Duygu’yu sağlığına kavuşturan hayvanseverle, Haluk Levent çay içip sohbet edecek.

Şarkıcı Haluk Levent'in Genel Başkanlığını yürüttüğü AHBAP'ın Aydın Çevre Kurulu, hayatta kalma mücadelesi veren bir ata yardım eli uzattı. Kurul temsilcileri ve üyeleri rutin olarak gerçekleştirdikleri barınak ziyaretleri esnasında Aydın Hayvan Barınağı'nda rastladı yaralı Duygu'ya. Henüz genç yaşta olan atın sağ arka ayağının kırık olduğunu fark eden AHBAP gönüllüleri, barınak sahibiyle görüşerek Duygu'nun tedavisi için harekete geçti. 
AHBAP Aydın Çevre Kurulu Başkanı Berkan Mert Özkan,  Yardımcısı İrem Çilingir ve kurul üyesi Sema Ayhan Gökçe önderliğindeki AHBAP gönüllüleri, Aydın Hayvan Barınağı müdüründen onay alarak, Duygu'yu İzmir'deki Huzur Barınağı'na ulaştırmanın ve tedavisi gerekli olan 10 bin liranın temini için arayışa başladı. Bu noktada gönüllüler şarkıcı ve AHBAP Genel Başkanı Haluk Levent'ten yardım istedi. Levent de sosyal medya hesabı üzerinden durumu takipçilerine bildirdi.
Duygu isimli atın tedavisini yaptıran gönüllüyle çay içeceğini de takipçilerine duyuran Levent'in attığı tweet'e cevap gecikmedi ve beklenen yardım eli uzandı. Duygu’ya protez ayak takılarak diğer atlarla birlikte doğada yürüyebilecek. 
Gerisini sürecin takipçisi olan AHBAP Aydın Çevre Kurulu Başkan Yardımcısı İrem Çilingir'den dinleyelim:
Rutin ziyaretimizde Duygu'nun barınağa getirildiğini gördük. Sağ arka bacağı kırılmış, üzerine basamıyordu. Sanıyoruz araba çarpmıştı. Daha önce Aydın Barınağı'nın ötenaz yapması söz konusuydu.
Biz de iyileştirmeyeceklerini biliyorduk. Barınak sorumlusuyla görüştük. Haluk Levent'tin daha önce de bu tür bir vakıa için görüştüğü Huzur Barınağı vardı. Orayla görüşerek durumu anlattık. Huzur Barınağı'nın sahibi Sibel Elif Ece hanım bize yapılması gereken işlemleri aktardı. İlk başta yaşama şansının yüzde 30 olduğunu söylediler ama Duygu öyle hırslı öyle yaşama canlısı bir kızmış ki 1 ayda o sakat ayağıyla ayağa bile kalktı. Ancak o bacak ölü olduğu için ampute edilmesi gerekiyormuş. Huzur Barına sorumlusu Sibel hanımla sürekli irtibat halinde kalarak izleyeceğimiz süreci belirledik. Tedavi masrafları için 6 bin lira, atın taşınması işlemine 4 bin lira gerekti. Haluk Levent'le görüştük. 5 dakika içinde sponsor bulundu. Normalde pazartesi günü ameliyata alınacaktı. Çok kısa sürede sponsor bulunca 31 Ocak sabahı işlemlere başlandı ve ameliyatı gayet başarılı geçti. Yaklaşık bir ay sonra protez bacak takılacak. Duygu'nun bundan sonraki yaşantısında huzurlu şekilde yaşayacak.

haluk-leventten-duygulandiran-paylasim-88217-5fedf7b9d1fe5ae31e612c34f08e6e43.jpeghaluk-leventten-duygulandiran-paylasim-88217-9ca867472b9f97926cb8cad4d8e81044.jpeghaluk-leventten-duygulandiran-paylasim-88217-d87fbe62e0cded4d02ffc9185ec27faf.jpeghaluk-leventten-duygulandiran-paylasim-88217-dec7f21ef1e81eb787f260c4a8002d56.jpeg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.