Bu yıl 52.’si düzenlenen Sultanhisar Uluslararası Sultanhisar-Atça, Nysa, Çilek Tarım Kültür ve Sanat Festivali, geçtiğimiz çarşamba günü kapılarını açtı.

aw208365-01.jpg

Aydın'da fidanlar toprakla buluşturuluyor Aydın'da fidanlar toprakla buluşturuluyor

10 gün planlanan festivalde yerli ve yabancı halk oyunları ekiplerinin gösterilerinin yanı sıra konserler yer aldı. Çeşitli ürünlerin sergilendiği stantlar kurulurken, güzellik yarışmalarına imza atıldı.

aw208365-02.jpg

YAŞADIKLARINI ANLATTI
Festival kapsamında 'Nysa Zarafet Güzeli' yarışması da düzenlenirken, yarışmaya bu yıl 10 yarışmacı eşlik etti. Hataylı depremzede 21 yaşındaki Safiyenur Beydili, 10 yarışmacı arasından 263 puan alarak Nysa Zarafet Güzeli seçilme başarısı gösterdi.

aw208365-03.jpg

ADÜ Sultanhisar MYO Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri 1. sınıf öğrencisi olan Beydili, 11 ili etkileyen asrın felaketine Hatay Antakya'daki evlerinde ailesiyle birlikte yakalandığını, evlerinin hasar gördüğünü ancak kendilerine zarar gelmediğini aktardı.

aw208365-04.jpg

"DEPREMZEDELER ADINA YARIŞMIŞ OLDUM"
Deprem sonrası yaşadıklarını anlatan Beydilli, “Depremin 3. günü ailemle birlikte Konya’ya taşındık. Geçen yıl da Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Sultanhisar MYO Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümünü kazandım.

aw208365-05.jpg

Birinci sınıf öğrencisiyim. Yarışmaya da arkadaşlarımın ısrarı üzerine katıldım. İlk üçe gireceğimizi biliyordum ancak birinci olmak sürpriz oldu. Bir anlamda Hatay’da geride bıraktığımız depremzedeler adına da yarışmış oldum” ifadelerini kullandı.

aw208365-06.jpg

"ÇOK MUTLU VE HEYECANLIYIM"
Yarışmadaki başarısı nedeniyle çok mutlu olduğunu dile getiren Beydilli, şunları kaydetti: “Öncelikle hiçbir zaman özgüveninizi asla kaybetmemelisiniz. Kendinizi geliştirmek adına yarışmalara katılın. Ben burada tüm depremzedeler için yarıştım. Bu hediyeleri de bütün depremzedeler ve depremzede aileler için onlar adına aldım. Çok heyecanlıyım ve çok mutluyum."

aw208365-08.jpg

DİĞER DERECELER
Öte yandan yarışmada ikinciliği 224 puanla Yeşim Ot, üçüncülüğü ise 209 puanla Şennur Gönülaçar elde etti. Acaristan, Gürcistan, KKTC, Bursa Zafer Halkoyunları Derneği, Nazilli Belediyesi Halkoyunları Ekibi ve Gocabeşli Halk Oyunları ekiplerinin gösterileri, festivale renk kattı. Halk konserleri kulakların pasını silerken, final gecesinde ünlü ses sanatçısı Aydilge sahne aldı.

aw208365-09.jpg

Kaynak: İhlas Haber Ajansı