(ŞERMİN ÇOLAK) Millet İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı CHP’li Özlem Çerçioğlu, 31 Mart akşamı yüzde 60 oy alacaklarını ve rakibi AK Partili Mustafa Savaş’ı Aydın’da havaalanı olmadığı için uçakla değil otobüsle göndereceklerini söyledi.

Millet İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı CHP’li Özlem Çerçioğlu, Koçarlı’nın Güdüşlü, Dedeköy ve Şenköy Mahallelerinde peşpeşe miting yaptı. Çerçioğlu’na Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk, önceki dönem Koçarlı Belediye Başkanı Cengiz Şen, CHP Koçarlı İlçe Başkanı Hakan Akın, İYİ Parti İlçe Başkanı Zülfikar İstek, CHP ve İYİ Partililer eşlik etti. Çerçioğlu ve Öztürk’e ilgi yoğundu.

"PETEKLERİMİZ HİZMET DOLU"
“Koçarlılılar yiğit, dürüst, vefalı insanlardır” diyerek sözlerine başlayan Başkan Çerçioğlu, Koçarlılıların kimin hizmet edip kimin hizmet etmediklerini iyi bileceklerini belirtti. Çerçioğlu, “Size ben ve Mutlu Başkan'ım hizmet etti. Yiğidi öldürün hakkını yemeyin. Eğer Mutlu Başkan'a oy vermezsiniz valla billa size küserim çünkü size çok hizmet etti. Ben en çok sosyal projelere destek verdim. Hep fakir fukara, garip gurabanın ve vatandaşımızın yanında oldum. Aydın’da hiç kimse yatağa aç girmez. Hiçbir vatandaşımızı namerde muhtaç etmem. Benim karşımda bir rakip var. Ben ona ‘Turist Ömer’ diyorum. Ben böyle diyorum diye de bana kızıyorlarmış. Ama haksız mıyım? Aydın’a seçimden seçime geliyor. Bu arkadaşlar ne yapıverdi Koçarlı’ya? Ama ben Mutlu Başkan'la size çok hizmet ettim. Ben onlara bal yapmayan arı diyorum. Onların petekleri boş ama bizim peteklerimiz hizmetle dolu” şeklinde konuştu.

"MÜHRÜ ALTI OK'A BASIN"
Çiftçiler ve üreticiler daha rahat etsin diye Ege Et, Ege Süt ve Ege Yem’i kurduklarını vurgulayan Çerçioğlu, “Süt yemi piyasada 89 lira Büyükşehir 75 liraya, besi yemi 76 lira Büyükşehir'de 67 lira, arpa ezmesi piyasada 67 lira Büyükşehir'de 58 liraya satılıyor. Tencere kolay kaynamıyor. Elektriğe, gübreye, mazota yüzde yüz zam geldi. Ama ne yaptılar? Pırlanta ve kürkteki vergiyi kaldırdılar. Bunlardan vergiyi kaldıracaklarına köylünün kullandığı mazottan vergiyi kaldırsınlar. Köylümüze asıl bu hora geçecek. Tarlalarınız da hangi ürün kalırsa da almaya hazırım” diyerek vatandaşın yanında olduğunu hatırlattı. Başkan Çerçioğlu, Çakırbeyli’de yaşadığını söyleyerek Pazar akşamı sandıklar açıldığında önce Koçarlı’ya yani kendi memleketime bakacağını dile getirdi ve “Altı okun üstüne mührünüzü basın geçin” dedi.

VANA MESELESİNİ HATIRLATTI
Gündeme bomba gibi düşen ve büyük tartışmalara neden olan ‘vana’ meselesine de değinen Çerçioğlu Cumhur İttifakı Koçarlı Belediye Başkan Adayı Nedim Kaplan’ı hedef alarak, “Biz Koçarlı’ya İkizdere’den kaliteli su getirdik. Bizim bu hizmeti kıskanan o arkadaş DSİ’ye söyleyip vanaları kapattırmış. Senin milletin iyi suyuyla oynamaya ne hakkın var? Bunun gereğini Pazar günü sandıkta yapın ve sırf bunun için bunlara oy vermeyin. Koçarlı’ya yaptığımız hizmetin önünü kesmeye çalışıyorlar. Ben sağlıklı suyu getirdim ama o kendi memleketinde yaşayan vatandaşlarının daha sağlıklı su içmemesi için suyu kestirmiş ve bir de utanmadan ‘Ben kestirdim’ demiş. Bu hak mıdır reva mıdır? Bir de bu arkadaş Mutlu Başkan'la ilkokul mezunu diye dalga geçmiş. Böyle şey mi denir, ayıp değil mi yakışır mı?” ifadelerini kullandı.

Çerçioğlu, seçimi yüzde 60 oy ile iddia ederek Pazar akşamı rakibi AK Partili Mustafa Savaş’ı göndereceklerini söyledi. “Aydın’da havaalanı yok. Olsa uçakla gönderirdik” diyerek Çıldır Havaalanı tartışmalarına atıf yapmayı da ihmal etmedi.

havaalani-olsa-ucakla-gonderirdik-98407-2cf1e9ae2787af9a7deaad33988fbcd2.jpghavaalani-olsa-ucakla-gonderirdik-98407-5f5a0e5c478080c8117477109a3d77d6.jpghavaalani-olsa-ucakla-gonderirdik-98407-a7f9602a28814a60a79af368905f86d4.jpghavaalani-olsa-ucakla-gonderirdik-98407-f70d8d6377819e9a176b6161705e874c.jpg

Kaynak: ŞERMİN ÇOLAK