AYDIN SARI

AYDIN SARI

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

HAYALLER BİR BAŞKA SEZONA MI?

A+A-

Aydın’ın BAL ligindeki yeni yüzü ve sıfırdan buralara dek gelen bir takımı Yıldızspor. Sezona iyi bir başlangıç yapmış ve aldığı galibiyetler ile taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanmaya başlamıştı. Ancak ne oldu ise bundan üç hafta önce oldu ve takım sıralamada kan kaybetmeye başladı.

Bizim Hayallerimiz Var, sloganı ile yola çıkan Yıldızspor kendi evinde oynadığı son maça baktığımızda hiç de hayallerin gerçeğe dönüşeceği izlenimini vermedi. Şampiyonluğa oynayan ve hayallerini kucaklamak isteyen bir ekip görüntüsünden çok sahada ne yaptıkları belli olmayan ve adeta rakibi ikramlarda bulunan bir görüntü içerisinde idi.

Şöyle bir anımsayalım. Sezon başından beri Yıldızspor sahada kendi gücünün altında bir futbol sergiliyordu. O bildiğimiz ayağa pas yapan ve rakibi kendi sahasından çıkarmayan, presli oyunu ile rakibi bunaltan Yıldızspor’dan uzak bir görüntüde olmasına karşın her hafta düzeleceğini hayal ederek geçirdik. Ancak görünen o ki, o beklediğimiz, hayal ettiğimiz Yıldızspor bu sezon için Hayallerimizde kalacak gibi görünüyor.
Rakibe baskı kurmayan, alan daraltmayan ve rakibe oynayacak geniş alanlar bırakan futbol anlayışı ile bir yere varılamayacağını en iyi bilenlerin başında hiç kuşku yok ki, teknik direktör Mehmet Öztürk geliyor. Ancak sahada bunları göremiyoruz. 

İşin ilginç bir yanı da bir oyuncu sakatlandığında onun yerine girecek oyuncunun hazırlanması ve oyuna girmesi nerede ise iki üç fark yiyecek kadar zaman alıyor. Bundan iki hafta önce Aydın’daki maçta oyuncu sakatlanıyor, yerine nerede ise beş dakika sonra bir oyuncu giriyor. Geride bıraktığımız Pazar günü Aliağspor karşısında da savunma arkasına atılan uzun topa hareketlenen Raşit koşarken sekmeye başlıyor ve olduğu yere yığılıp kalıyor. Saha içinde tedavisi, sedye ile oyundan alınması sürecinde hiçbir hazırlık yok. Raşit’in oyuna devam edemeyeceğini biz tribünden anladık ama gelin görün ki Yıldızspor’un kenar yönetimi ancak 6 dakika sonra anlayabildi ve yerine oyuncu aldı. Yani bu süreçte altı dakika takım sahada on iki idi. Bu on kişi oynadığın dakikalarda rakip iki gol atsa ne olacak tı? 1-1 devam eden maçta kenar yönetiminin kararsızlığı ve ağırdan alması nedeni ile iki farklı yenik duruma düşecek ve rakibe büyük bir avantaj verecektin. Evet bu durum iki maçta gözlemlediğimiz bir durum. Belki bu maçlarda rakipler bunu avantaja çeviremedi, ama gelecekte bu böyle olmayacaktır.

Sakatlanan bir oyuncunun yerine neden bir oyuncu almak için altı dakika beklenir bilen var mı? Ben bilmiyorum ve bugüne dek de böyle bir durum ile karşılaşmadım. 

Sonuç olarak Yıldızspor yönetimi ve teknik heyeti oturup bir durum değerlendirmesi yapmalı. Bu gidişi sonlandırmak için alınması gereken önlemler alınmalı. Sahada ısıran ve rakibi bunaltan bir Yıldızspor Hayalleri gerçeğe dönüştürür. Yoksa hayaller bir başka sezona kalacaktır.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar