Hayırseverden akülü tekerlekli sandalye bağışı  

Hayırseverden akülü tekerlekli sandalye bağışı  

İsmini açıklamayan bir hayırsever Fatih Mahalle Muhtarı Yıldız Karadaş Taşçıoğlu aracılığıyla bir mahalle sakinine, akülü tekerlekli sandalye bağışında bulundu. 

A+A-

TUĞBA AYDIN  - Aydın'ın Efeler ilçesindeki Fatih Mahallesi'nde yaşayan Mehmet Bölükbaşı, iş kazası geçirmesi sonrası yürüme yetisini kaybetti. Sonrasında 30 ameliyat geçiren ancak sağlığına kavuşamayan ve koltuk değneksiz yürüyemeyen Bölükbaşı için anlamlı bir bağış gerçekleştirildi. Bölükbaşı’ya Fatih Mahalle Muhtarı Yıldız Karadaş Taşçıoğlu aracılığıyla akülü tekerlekli sandalye bağışında bulunuldu. Fatih Mahallesinde ikamet eden ve ismini vermek istemeyen bir hayırsever tarafından mahalle muhtarına verilen akülü tekerlekli sandalye, Bölükbaşı'na teslim edildi.  

Fatih Mahalle Muhtarı Yıldız Karadaş Taşçıoğlu konuya ilişkin mutluluğunu ifade ederek; “Bir hayırsever tarafından muhtarlığımıza akülü tekerlekli sandalye bağışı yapıldı. Biz de araştırmalarımızı yaptık. Bu akülü tekerlekli sandalye en çok kimin işine yarar? İhtiyaç sahibi kimdir? Diyerek Mehmet Bölükbaş beyefendiye ulaştık. Kendisi  mahalle sakinimizdi. Uzun yıllar kendisiyle tanışıyorduk. Mehmet bey henüz emekli olamadı. Bu vesileyle bu konuya da dikkat çekmek isterim" dedi. 

ACİLEN MALULEN EMEKLİ OLMASI GEREKLİ

Taşçıoğlu bacağında problem olduğu için yürüyemeyen Bölükbaşı’nın acilen emekli olması gerektiğini ifade ederek; “Kurumlara teslim edilmiş evrakları var. İnşallah en kısa zamanda sonuçlanır ve malulen emekli maaşı bağlanır. Kendisi 30 kez bacağından ameliyat olmuş. Bu konuda defalarca ameliyat olmasına rağmen henüz sağlığına tam kavuşamadı. Yürümekte güçlük çekiyor. Benim de bir dönem ayağım kırıldı ve tedavi sonrası platin takıldı. Yani hepimiz her gün, elimizi kolumuzu gözümüzü kulağımızı kullanmaya o kadar alışmışız ki ama bunlardan herhangi birisinin kısa bir dönem bile eksikliği olsa ya da öyle bir yaşam günümüz koşullarında kendi başımıza geldiği zaman engelli insanların yaşam içerisindeki çektiği zorlukları daha iyi anlıyoruz ve kavrıyoruz” diye konuştu.

HAYIRSEVERİMİZDEN ALLAH RAZI OLSUN

Tekerlekli sandalye ve akülü sandalye kullanmak yürüme güçlüğü çeken birçok insanın yaşamını kolaylaştıracak ve keyifli hale getirecektir diyen Taşçıoğlu; “Mehmet bey ile telefonla görüştüğümüzde kendisi de çok sevindi. Güle güle kullansın. Hayırseverimizden de Allah razı olsun. Biz bu konuda muhtarlık olarak tekerlekli sandalye, akülü tekerlekli sandalye ya da koltuk değneği gibi ekipmanları birçok kişiye hediye ettik. Kullanım süresi bittikten, sağlıklarına kavuştuktan sonra onu bir başka ihtiyaç sahibine veriyoruz. Onlar kullansın, yaşamları daha kolay hale gelsin diyerek yardımda bulunmaya çalışıyoruz” dedi. 

DOSYAM BEKLETİLİYOR

62 yaşındaki Bölükbaşı hayırsevere ve muhtar Taşçıoğlu’na teşekkür etti. Bülükbaşı, "Allah muhtarımızdan da razı olsun onun sayesinde bir nebze olsa hayata tutunmaya çalışıyorum. 30 defa ameliyat oldum. Malulen emekliydim. Çalışamaz raporu verdiler. En son mahkemeye verdik SSK’yı. Sigorta dosyam şu anda Yargıtay’da ama ne zaman geleceği belli değil. İstanbul Adli Tıp onayladı, İzmir Adli Tıp onayladı Yargıtay bekletiyor. Şu anda hiçbir gelirim olmadığı için sağ olsun dostlar, komşularım sayesinde yaşamaya çalışıyorum” ifadelerini kullandı. 

Hiç bir yerden bir geliri olmayan Bölükbaşı’nın bir an önce malulen emekli olması gerektiğini söyleyen Muhtar Taşçıoğlu, devlet kurumlarından bu işe el atmalarını talep etti.

BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR

Taşçıoğlu mahalleli ile dayanışma içerisinde olduklarını belirterek; “Biz mahalleliyle yardımlaşma içerisindeyiz. Birlikten kuvvet doğar. İnsanlar iyi niyetli olursa Allah karşılarına bir yerden bir şey çıkartır. Bu hayırsevere de çok teşekkür ediyoruz. Asıl bağışı yapan kişi çok önemli çünkü o bağışı o yapmasaydı yani akülü tekerlekli sandalyeyi bağışlamasaydı bugün böyle bir olay hiç gerçekleşmeyecekti. Allah ondan razı olsun” dedi. 

fatihin-hayirseverinden-akulu-tekerlekli-sandalye-bagisi-170060-0a834c1a588c364ba8440ae0645fcb8e.jpgfatihin-hayirseverinden-akulu-tekerlekli-sandalye-bagisi-170060-5f6a6713002b64e68203c7fa1c4c5b01.jpgfatihin-hayirseverinden-akulu-tekerlekli-sandalye-bagisi-170060-607783846d3edb5b4b80992fe12ca7e9.jpg


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.