TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

HEDEF’İN KAPISINDAN GİRELİ 8 YILI GEÇTİ 

A+A-

Küçük yaşlarda merak saldığım medya sektörünün eğitim aşamasında ilk durağım Giresun Üniversitesi olurken ikinci durak ise Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü oldu. Bu kısımlarda çok detay vermeden üniversiteden mezun olduğum 2013 yılının Temmuz ayına gitmek istiyorum aslında. Staj dışında sektörde tecrübesi olmayan bir yeni mezun olarak çaldım Hedef Gazetesi’nin kapısını. O dönem mesleğin ustaları Sabahattin Aydın Sarı ve Atila Karpınar ile ilk konuşmamızı hiç unutamam. Heyecan bir yanda, aklımdan geçenleri toparlamak diğer bir yanda. İş başvurusundan sonra ilk kez 17 Eylül 2013’te girdim Hedef Gazetesi kapısından. Yaptığım ilk haberi anımsıyorum bazen. En çok da meslek adına aldığım öğütleri. 
Maziye çok fazla sokarak sıkmak istemem ancak 8 yılı geride bırakıp 9’uncu yılıma girdiğim sektörde her şeyi Hedef Gazetesi’nde yaşadım. Elbette kendim emek verdim bu işi öğrenmek adına ama şanslı olduğum kısım ilk gün karşılaştığım iki usta oldu. Onlardan aldığım tüm tecrübeye sektörde beraber çalıştığım arkadaşlarım da katkı sundu. Gazetenin farklı kademelerinde çalışsam da aslında temelde hepimiz muhabiriz diyebiliriz. Bugüne kadar bana kattıkları için Hedef Gazetesi’nde çalışmış ve emek vermiş herkese teşekkür ederim. 
Artık yaş aldığımızın da farkında olarak birkaç cümle de yeni mezun ya da bu işe gönül vermek isteyen alaylı arkadaşlara söylemek istiyorum. Bu meslekle ilgili yola kiminle çıkarsanız yolcuğunuzun seyri öyle değişebiliyor. Bu işi hakkını vererek yapan insanlarla karşılaşırsanız sektöre bir adım önde başlamış olursunuz. Çok para kazanırsınız, zengin olursunuz değil burada kastım. Bu meslekte etik kurallarınızı buna göre koyar o yoldan yürürsünüz. Bir tavsiye de yeni mezun arkadaşlara. Hiç birimiz bu işi bir anda öğrenmedik ve hala daha öğrenecek çok şeyimiz var. Bu açıdan bakınca özellikle yerel medyanın bir mutfak olduğunu ve her gün yeni bir şey öğreneceğinizi unutmayın. Bu bilgileri ne kadar çabuk öğrenmek biraz da sizin elinizde.
Bu yazıyı neden yazdığıma gelince. 2 Mart 2014’te yayın hayatına başlayan Hedef Gazetesi 18’nci yılına girdi. Biz hem bu kurum altında hem de meslek adına elimizden geldiğince doğru şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Nice yıllara Aydın Hedef Gazetesi.

DİĞER YAZILARI                   


 

Önceki ve Sonraki Yazılar