Helallik istedi
Yayınlanma:
Güncelleme:
ABONE OL

Helallik istedi

Karacasu Kültür Turizm Derneği'nin kuruluşunun birinci yıl dönümünde Genel Kurul'a gidiyor.

(GÜLAY ÖZTEKİN) Karacasu turizmi ve ekonomisine katkı sağlamak amacıyla kurulan ve bir yılda 75 üyeye kavuşan Karacasu Kültür Turizm Tanıtım Derneği Başkanı Bülent Eriklioğlu’nun, 18 Mayıs Cumartesi günü yapılacak Genel Kurul öncesi yaptığı sitem dolu konuşması 'başkanlık görevine veda mı ediyor?' sorusunu akıllara getirdi. Eriklioğlu'nun tekrar aday olup olmayacağı merak konusu oldu.  

Karacasu’ya gönül vermiş emekli polis memuru Bülent Eriklioğlu, Prof. Dr. Ali Küpelioğlu ve Aydın Mutlu’nun bir araya gelerek kurduğu Karacasu Kültür Turizm Derneği'nin kuruluşunun birinci yıl dönümünde Genel Kurul'a gidiyor. İlçe turizmine ve tanıtımına katkı sağlamak amacıyla yapmış oldukları çalışmalarla kısa sürede adından söz ettirmeyi başaran Dernek Başkanı Eriklioğlu, Genel Kurul öncesi sosyal medyada yayınladığı basın açıklaması ile bir yıllık faaliyetlerini anlattı. Çalışmalarına destek olanlara isim isim teşekkür edip olmayanlara da kırgınlıklarını ifade eden Eriklioğlu, kendilerine bir kez olsun randevu vermeyen vali ve ADÜ Rektörüne de sitem etmesi dikkat çekti.   

BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATTIK
Eriklioğlu, “İki gönlü güzel memleket sevdalısı arkadaşlarım, Değerli hocamız Prof. Ali Küpelioğlu, değerli kardeşim Aydın Mutlu ve bizlere sonradan katılan 72 Karacasu sevdalısı ile bir araya gelerek kurduğumuz derneğimiz 1. yılını tamamlamıştır. Bu bir yıl içerisinde hep birlikte yapmış olduğumuz çalışmalar ile ilçe turizmine, tanıtımına ve ekonomisine büyük katkılar sağlayarak, büyük başarılara imza attık” dedi. 

BAZEN DARILDIK BAZEN KIRILDIK
Mülki idare amirleri, belediye başkanları, kamu kuruluşları ve halktan az ya da çok destek gördüklerini ifade eden Eriklioğlu, “Bazı zamanlar maddi manevi çok zorlandığımız anlar oldu. İçimizdeki Karacasu sevdası bunları aşmamızı sağladı. Bazen bazı birimler ile karşı, karşıya gelip zıtlaştığımız anlar oldu. Bazen söz verilip yapılmayanlara darıldık. Bazen yapmak istediğimiz taslak projeleri, kendilerinin projeleriymiş gibi yapanlara darıldık. Defalarca kez valilik makamından, üniversitemiz rektörlük makamından ilçe çalışmalarımız ile ilgili randevu talebinde bulunmamıza rağmen bir kere bile bizi beş dakika olsun, dinleme nezaketinde bulunmayan değerli büyüklerimize de ilçemiz ve derneğimiz başkanlığı adına kırgın olduğumu belirtmek isterim” diyerek sitem etti.  

HELALLİK İSTEDİ
Kendi ticari faaliyetlerini dondurarak ticari kaybına rağmen dernek faaliyetlerini kendi aile işletmesinde yürüterek fedakarlık yaptığını kaydeden Eriklioğlu, Karacasulu dostlarından helallik isteyip "Yedi yıldır ekmeğini yeyip, suyunu içtiğimiz Karacasu ilçemiz halkına helâl hoş olsun. Sizlerin de benim üzerimde hakkınız varsa helal edin” dedi. 

TESLİM ETMEK İSTİYORUM
“Genel Kurul'da ilçemiz adına ben yapmak istiyorum diyen kardeşimize tüm üyelerimizin, çoğunluk oyunun kararı ile teslim etmek istiyorum” diyen Eriklioğlu, tekrar aday olup olmayacağı konusunda sır vermedi. “Sağlığım el verdiği sürece desteklerimi esirgemeyeceğimi belirtmek istiyorum." diyerek sözlerini sürdüren Eriklioğlu, "İnanıyorum ki bu kadar çaba harcayarak yeri geldiğinde cebimizden, yeri geldiğinde sağlığımızdan, fedakarlık ederek kurduğumuz bu dernek sizlerin sayesinde en güzel eserlere ve hizmetlere imza atmaya devam edecektir. Bugüne kadar beni seçerek layık gördüğünüz onursal görev için herkese şükranlarımı sunarım”

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum