ASAL Bölge Başkanı Garnizon Komutanı Per. Albay Hakkı Haktan Armağan, Aydın İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ali Naci Aldemir, Aydın Jandarma Filo Komutanı Jandarma Plt. Kd. Albay Koray Ergin, Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yiğit Menderes, siyasi parti temsilcileri ve jandarma personelinin katıldığı tören, Atatürk büstüne çelenk sunumu ile başladı.

A W227695 07

BAŞARILARLA DOLU KÖKLÜ GEÇMİŞ

Törende konuşma yapan Aydın İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ali Naci Aldemir, "Bugün mensubu olmaktan gurur duyduğumuz jandarma teşkilatının kuruluşunun 185. yıl dönümünü gururla kutlamanın onur, mutluk ve heyecanı içerisindeyiz. Başarılarla dolu 185 yıllık köklü tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne kadar yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun her zaman takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler, milletimizin bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azim ve kararlılığındayız. Türk milletinin sonsuz güvenine mazhar olmayı başaran Türkiye Cumhuriyeti Jandarması, kurulduğu günden bu yana günlük yaşamın her anında, ülkemizin her noktasında; gece-gündüz, sıcak-soğuk, yağmur-çamur demeden halkımızın hizmetinde olmuş, bundan sonra da olmaya devam edecektir" diye konuştu.

A W227695 06

Aydın Büyükşehir Belediyesi 20 personel alacak Aydın Büyükşehir Belediyesi 20 personel alacak

ÖĞRENCİLERE ÖDÜL VERİLDİ

Programın sonunda Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen şiir yarışmasında Aydın'dan dereceye giren Germencik Anadolu Lisesi 11/C sınıfı öğrencisi Nazlıcan Gülden ve Kuyucak İmam Hatip Ortaokulu 7/A sınıfı öğrencisi Buse Akın’a ödülleri verildi.

A W227695 05A W227695 04A W227695 03A W227695 02A W227695 01

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI