“Herhangi bir yemek organizasyonu yapmadık”

“Herhangi bir yemek organizasyonu yapmadık”

Efeler Belediyesi Kent Konseyi’nin geçtiğimiz günlerde yaptığı Genel Kurul’a 80 bin liralık yemek faturası damga vurmuştu.

A+A-

(ABDURRAHMAN FIRAT ) Kent Konseyi eski Başkanı Dr. Tuncay Erdemir, yaklaşık 80 bin liralık bir yemek verdikleri yönündeki iddiaları yalanladı.
Efeler Kent Konseyi’nin genel kurulunda konuşma yapan Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay, "Kent Konseyi, 2018 yılında 213 bin 303 TL harcama yapmış. 2019 yılının ilk üç ayında yapılan harcama ise 243 bin lira. Hele bir yemek faturası var 80 bin lira. Bunları takdirlerinize sunuyorum" şeklinde açıklamada bulunmuştu. Bunun üzerine açıklama yapan Erdemir, 4 Ocak 2019 tarihinde “Efeler Kent Konseyimiz çalışma dönemini bitirdiği için Genel Kurul öncesinde bileşenlerine bir akşam yemeği vermeyi düşünmektedir. Makamınızca da uygun bulunduğu takdirde 5393 sayılı belediye yasasının 76. Maddesi uyarınca uygun görülen tarihte bir akşam yemeği planlanması hususunu emir ve izinlerinize arz ederim” yazılı bir dilekçe belediyeye verdim. Ama bu dilekçeme herhangi bir olumlu geri dönüş gelmediği gibi herhangi bir yemek organizasyonu da gerçekleşmedi. Belediye Başkanı Fatih Atay, genel kurulda 80 bin liralık yemek faturasından bahsetmiş. Biz böyle bir yemek hiç vermedik. Böyle bir yemekten de haberimiz yok. Bizim bir kuruş harcama yetkimiz yok. Bizim her şeyimiz açık ve net. Biz 80 bin liralık yemek versek ortalık inler ve herkesin haberi olur. Bence bu fatura kime kesilmiş, yemek kime verilmiş onu belediyedekilere sormaları gerekiyor. ” dedi.

KİMSELERE YEMEK VERMEDİK
Erdemir, Kent konseyinin kendisine ait bir bütçesi bulunmadığını ifade ederek “Kent konseyleri hiçbir şekilde harcama, ödeme yapabilme gücüne sahip değildir. Kent Konseyi sadece aldığı tavsiye niteliğindeki ilgili belediyeye sunar. Belediye uygun görmesi durumunda bu proje yaşama geçirilir. Bu süreç projenin uygulanması, icrası, ilgili ödemelerin yapılıp yapılmaması, ödeme yapılacaksa bunun bedelinin belirlenmesi ve takdiri ilgili belediye tarafından gerçekleşir. Beş yıl boyunca belediye bütçesinden hiç yemek yemedik ve de kimselere yemek vermedik. Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay’ın bahsettiği rakamlar tamamen Efeler Belediyesi’nin bütçesini ilgilendirip Kent Konseyi ile bir ilgisi yoktur.” diye konuştu.

herhangi-bir-yemek-organizasyonu-yapmadik-112377-b8fdf7ba2208f222083d5c70a529bf9f.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.