Hibe başvuruları başladı 

Hibe başvuruları başladı 

Tarım ve Orman Bakanlığının kırsal kalkınmanın desteklenmesi projesi kapsamında yüzde 50 hibe desteği başvuruları başladı.

A+A-

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın, Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Desteleme Programı, Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi projesi kapsamında yüzde 50 hibe başvurusu başladı. Ekonomik yatırımların desteklenmesi üst limit yeni tesis projeleri 3 milyon 500 bin, tamamlama projeleri 2 milyon 500 bin, kapasite artırımı-teknoloji yenileme 2 milyon olarak belirlenirken altyapı yatırımlarının desteklenmesi kapsamında yeni tesis kurma-tamamla- kapasite artırımı 600 bin lira desteklenecek.  
“ÖNEMLİ BİR GELİŞMEDİR”
Gıda Tarım ve Hayvancılık Üreticileri Derneği Başkanı Tevfik Fikret Koca, üreticilere sağlanacak hibelerin kaçırılmayacak bir fırsat olduğunu belirtti. Koca; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın onayları ile resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren tebliğ ile önceki yıllara nazaran olumlu gelişmelere imza atılmış ve yatırımcılarımızın hibelerden faydalanabilmeleri için olumlu değişiklikler yapılmıştır. Özellikle ekonomik anlamda artan proje maliyetleri göz önüne alınarak proje başvuru bütçelerinin artırılması, başvuru puanlama kriterlerinde esneklik yapılması oldukça önemli gelişmelerdir. Buradan yola çıkarak bölgemizde yatırım yapmak isteyen, işini geliştirmek, büyütmek isteyen ya da yeni bir tesis, işletme kurmak isteyen tüm yatırımcılarız için bu dönem başvurularını kaçırılmayacak bir fırsat olarak görüyorum” dedi.
“ELİMİZDEN GELEN TÜM YARDIMI SUNMAYA HAZIRIZ”
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın hiçbir ayrım gözetmeksizin başvuruları değerlendirdiğini sözlerine ekleyen Koca; “Yapılan evrak kontrolleri ve proje puanlamaları değerlendirilerek yapılan sıralamalara göre proje yürütme birimleri tarafından bakanlığa onay aşamasına sunulmaktadır. Hibe başvuruları ile ilgili önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan uygulama rehberi ile detaylı bir şekilde kapsamı belirtilecek olup İl Tarım ve Orman Müdürlüklerinden bilgi almaları da mümkün olacaktır. Gıda Tarım ve Hayvancılık Üreticileri Derneği olarak bizler de her zaman yatırımcılarımızı bilgilendirme konusunda elimizden gelen tüm yardımı sunmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

 

 


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.