Hiçbir avukat doğru bulmuyor

Hiçbir avukat doğru bulmuyor

Avukatlık Kanunu'nda yapılması düşünülen değişiklikle ilgili değerlendirmelerde bulunan Aydın Barosu Nazilli Temsilcisi Emel Şahin, yasa değişikliği ile çoklu baro sistemine geçilmek istendiğini ama bunun doğru olmadığını söyledi.

A+A-

AYŞE AKTAŞ - Ankara kulislerinde son günlerde Avukatlık Yasası’nın değiştirilerek çoklu baro sistemine geçileceği ve bu yeni tasarının yakın zamanda Meclis’e geleceği konuşulurken baro başkanları tepki göstererek Ankara’da Savunma Yürüyüşü gerçekleştirerek polis ile karşı karşıya gelerek gergin dakikalar yaşanmıştı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Aydın Barosu Nazili Temsilcisi Emel Şahin, Avukatlık Yasası’nın değiştirilerek çoklu baro sistemi tasarısını doğru bulmadıklarını söyledi. Tasarının yapılan yürüyüş ve tepkilere rağmen halen daha geri çekilmediğini söyleyen Şahin, ”Bu yasa tasarısını doğru bulmuyoruz. Çünkü ne barolara ne de avukatlara sorularak yapılmış bir şey yok ve çok tehlikeli buluyoruz” diye konuştu.

‘BU TASARI ÇOK FARKI BÖLÜNMELERE SEBEP OLACAKTIR’
Avukatlık yasa tasarısında yapılması düşünülen değişikliğin insanlar arasında gerek mezhep gerekse siyasi görüş ve bir çok farklı konuda ayıracağını söyleyen Şahin, ”Bu tasarı çok farklı bir bölünmeye sebep olur ve bunun olmasını isteyen bir tane avukat yok. Polislerin Ankara’da müdahalesi tamamen hukuksuz diye değerlendiriyoruz. Kanunsuz emir dediğimiz bir durum. Bu gösteri yürüyüşü kanun gereğince yasa dışı yapılmış bir durum değil. Gerekli bildirimler gerekli izin başvuruları Ankara Valiliğine yapılmış. 27 saat alı konuldu avukat arkadaşlarımız ve dışarıya çıkmalarına izin verilmedi. Herhangi bir yiyecek içecek alınması yada verilmesine izin verilmedi. Baktığınızda bu insanlar 27 saat hiçbir gerekçe sebep olmaksızın özgürlüklerinden mahrum kaldılar “diye konuştu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.