“Hiçbir haine acımayacağız”

“Hiçbir haine acımayacağız”

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

A+A-

(MURAT TAN ) AK Parti Aydın Milletvekili ve AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Yavuz, FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişiminin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tarihi çağrısıyla yola çıkan kahraman Türk Milletinin iradesiyle önlendiğini söyledi. Yavuz, FETÖ ile mücadelenin de kararlılıkla devam edeceğini belirttiği açıklamasında, “Yüreğinde iman gücü olan aziz milletimiz, o hainlerin ordumuzdan gasp ettikleri tankları da durdurmasını bildi, uçakları da durdurmasını bildi. Bu birlik ve beraberliğimizi sürdürdüğümüz sürece hiçbir güç biz diz çöktüremez” dedi.  

“ÜLKEMİZİ İŞGAL GİRİŞİMİYDİ”

Yavuz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü yayınladığı mesajında; “Peygamber ocağı bildiğimiz ordumuzun içine yıllarca yerleştirilmiş olan terör örgütü Feto’cu alçaklar, 15 Temmuz gecesinde, gasp ettikleri tanklarla, uçaklarla, silahlarla Cumhurbaşkanlığına, Türkiye Büyük Millet Meclisine, MİT’e, Özel Harekat Merkezine saldırdılar. Araç trafiğine kapattıkları köprüde ve birçok yer de sivil vatandaşlarımıza saldırdılar. Marmaris’te istirahat eden bu ülkenin Cumhurbaşkanına suikast girişiminde bulundular. Dönemin Genel Kurmay Başkanını ve üst düzey komutanları rehin aldılar. Aslında bu bir darbe değil ülkemizi işgal girişimiydi” diye konuştu. 

“BİRLİĞİMİZİ VE BERABERLİĞİMİZİ BOZAMADILAR”

15 Temmuz’un bir milletin yeniden dirilişi olduğuna dikkat çeken AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK üyesi Metin Yavuz yayınladığı mesajında, “Halkın gücü üstünde bir güç tanımadım ben bu zamana kadar.’’ diyen, Başkan Erdoğan’ın meydanlara inin çağrısıyla adeta yeniden dirilerek demokrasiye sahip çıkan Çanakkale kahramanlarının torunları olan ordunun içindeki gerçek askerlerimiz ve polisimizin yanı sıra vatan sevdalısı aziz milletimiz,  vatana ihanet eden bu çeteye karşı göğsünü siper ederek, milli irademize, demokrasimize sahip çıkmıştır. Kurtuluş Savaşımızda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde toplanan aziz milletimiz, nasıl en zor şartlarda o mücadeleyi vererek düşmanı bertaraf ettiyse, 15 Temmuz da Başkan Erdoğan’a inanan ve güvenen, doğulusu batılısı, güneylisi, kuzeylisi, sağcısı, solcusu kimi camiden, kimi kahvehaneden, kimi evinden kimi tedavi gördüğü hastaneden meydanlara koştu. Ellerinde sadece şanlı bayrağımız, dillerinde ise tekbir vardı. Yüreğinde iman gücü olan aziz milletimiz, o hainlerin ordumuzdan gasp ettikleri tankları da durdurmasını bildi, uçakları da durdurmasını bildi. Alçaklar, bizim birliğimizi, beraberliğimizi bozamadılar. Ezanımızı susturamadılar, Bayrağımızı indiremediler. Allah’ın izniyle de hiç kimse bunu başaramayacak” dedi. 

“MEMLEKET SÖZ KONUSU OLUNCA ASLA ACIMAYACAĞIZ”

 Paralel devlet yapılanması FETÖ ile bağlantısı olanların tespiti ve yakalanarak adalet önünde hesap vermeleri için çalışmaların kararlılıkla devam ettiğini belirten AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK üyesi Metin Yavuz, ‘‘Bu alçaklar ile aynı yapı içerisinde olan kimseye acımayacağız. FETÖ ile irtibatlı ne kadar kişi varsa devletimizin içinden, kurumlarımızın içinden temizliyoruz, temizlemeye devam edeceğiz. Onlara merhamet ettiğimizde, 15 Temmuz şehitlerimize ve gazilerimize, memleketimize ihanet etmiş oluruz. Memleket söz konusuysa, asla merhamet söz konusu olmaz. Memleketimizin geleceği söz konusuysa, hiçbir haine acımayacağız. Başkan Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi, o gece bize biz olma, millet olma şuurunu miras bırakarak şehit ve gazi olan bu ülkenin has evlatlarını minnet ile anmaya, istiklalimiz ve istikbalimiz için 15 Temmuz’da top yekün ölümü göze alan bir millet olarak, yapmamız gereken neyse onu hayata geçirmekten asla geri durmayacağız. Yüreğindeki vatan aşkıyla, iman gücüyle dimdik ayakta duran, Yüce Türk Milletinin bir vatandaşı olmaktan onur ve gurur duyuyor, bu onurlu duruşu sergileyen milyonlarca kardeşime bir kez daha teşekkür ediyorum. Demokrasimize, milli irademize sahip çıkma mücadelemizde yaşamlarını yitirerek şehadet mertebesine ulaşan Kahraman Polislerimize, Askerlerimize ve vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan Rahmet, gazilerimize huzur sıhhat ve afiyetler diliyorum. Allah, bizlerin birliğini, beraberliğini, kardeşliğini daim kılsın inşallah.’’ dedi.


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.