AYŞE AKTAŞ

AYŞE AKTAŞ

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Hoş geldin sonbahar

A+A-

Sonbaharı  yavaş yavaş yaklaşırken, yağmurlu günlere kucak açmaya başlayacağız. Sonbahar gelmeden son günlerin tadını çıkarmak gerekir. Güzel havalarda yapabildiğimiz kadar aktivite yaparak güzel havanın tadını çıkaralım. Ama son baharın da ayrı bir tadının olduğunu unutmayalım. Sonbahar yaklaşırken sonbaharda yapılabilecek aktiviteler düşünelim.  Birçok kişinin de en sevdiği mevsim olan sonbaharda hoş bir heyecanla hazırlıklar yapıyoruz.

Evlerde annelerimizin kışlık hazırlık telaşları başladı. Çocuklar okullarına dağılıyor. Ağaçlar yapraklarını dökmeye başlıyor. Hayat farklı bir telaşa kapılıyor. Bir taraftan kış hazırlıklarımızı başlıyor. Kalksın yazlıklar çıksın kışlıklar. Yağmur sesiyle sıcak çaylarımızı yudumlayacağız. Hayat böyle işte hep bir koşuşturma bir şeyler biter bir şeyler başlasın diye. Sonbahar kimine göre hüzün demek kimine göre mutluluk verir. Bana her zaman huzur vermiştir. Sonbaharı yeni bir umut, yeni planlar ve mutluluk olarak görüyorum. Güzel günleri yaşamaya ramak kaldığı için.
Evde değişiklikler yapın mesela kendinize iyi gelecek değişiklikler. Dolabınızı düzenleyin, mobilyaların yerini değiştirin, kışlık yiyecekleri hazırlayın, kışın en çok yapılan aktivite film izlemek. Film listesi yapın ve en önemlisi kendinizi yenileyin. Geride kalan olumsuzlukları yazın rehavetini ne varsa sizi üzen silin gitsin. Yeşilin sarıya döndüğü, tüm yaşamışlıkların tekrar gözden geçirildiği bir mevsim sonbahar. Umarım bu sonbahar, hepimize hem sağlıkla hem de huzurla geçirebileceğimiz yeni bir yıl yeni bir hayat getirir.

Önceki ve Sonraki Yazılar