“İdam sehpasında; vatan sağ olsun dediler”

“İdam sehpasında; vatan sağ olsun dediler”

Ülkücü Şehitleri Anma Günü’nde bir mesaj yayınlayan MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, Ülkücü Şehitler’in idam sehpasında vatan sağ olsun dediğini belirtti. 

TÜRKER KOCAKAHYA - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, 27 Mayıs Ülkücü Şehitleri Anma Günü’nde bir mesaj yayınladı. Ülkücü Şehitler’in idam sehpasındayken bile vatan sağ olsun dediğini anımsatan Alıcık, “Katran dökmüş gecelerde ayazları yendiler. Onlar istiklalimizin muhafızlarıdır. Onlar istikbalimizin nişaneleridir. Biliyoruz ki, şehidin tarifi Kuran’da, mükâfatı Cennet’te, yeri gönüllerdedir. Milliyetçi-Ülkücü Hareket aynı zamanda şehitler kervanı, şehitlik anıtıdır. Şehadet ruhu asildir, soyludur, muazzezdir, muktedirdir. Şehitlerimiz; hesap yapmadılar, plan yapmadılar, ikbal derdine düşmediler. Samimiydiler, dürüsttüler, inanç ve imanla dolup taştılar. Hepsi onurluydu, ahlaklıydı, inançlıydı, davalarının bayraktarıydı. Bölünmesin diye millet, baki kalsın diye devlet iri çınarlarımız devrildi, gül fidanlarımız soldu” dedi. 

“BOZKURT GİBİ İLERİ ATILAN ONLARDI”
Ülkücü Şehitlere vefa borcunun ne yapılırsa yapılsın ödenemeyeceğini kaydeden Alıcık, “Çünkü ülkü şehitlerimiz isimlerini mücadele tarihimize altın harflerle yazdırdılar. Hepimizin kalbinde müstesna nitelikli taht kurdular. Bozkurt gibi ileri atılan onlardı. Ülkemizi yabancı ve gayri milli akımların tasallutuna almak isteyenlere engel olan, Türk milletinin bekası için muazzam bir duruş ve tavır gösteren gene onlardı. Şehitlerimiz vakarlıydı, vicdanlıydı, üstün bir görev şuuruna sahiplerdi. Hepsinde ahlak, fikir, sabır, akıl, denge, ihtiyat, inanmışlık vardı. Ruhi Kılıçkıranla başlayan şehadet zinciri, elden ele, gönülden gönüle, bedenden bedene taşınan mukaddes bir emanet gibi nice kahramanımıza ulaştı. Dualarımızla andığımız Ülkücü şehitlerimizin her biri bizim ilham, itibar ve inanç kaynağımızdır” ifadelerini kullandı. 

“FATİHALARLA YÂD EDECEĞİZ”
Ülkücü Şehitlerin, alnı açık, başı dik, yüreği sevgi dolu ülkü neferleri olduğunu belirten Alıcık, “Dünya durdukça şehitlerimizi anacağız her birini şükranla, saygıyla, Fatihalarla yâd edeceğiz. Bir olacağız, diri olacağız, güçlü olacağız, Türk milleti ortak paydasında birleşip zulme ve zulmete göz açtırmayacağız. Tarihsel haklarımızı, milli kimliğimizi, milli kültürümüzü çiğnemek için işbirliği yapan, pozisyon alan kim varsa karşılarında şehitlik ruhunu, gazilik şuurunu, asla teslim olmayacak milli bir duruşu göreceklerdir. Aziz milletimizin mukaddes varlığına kast etme aymazlığına kendini kaptıranlara, geçmişte tarihi bir cevap veren Milliyetçi-Ülkücü Hareket, bugün de, yarın da aynı kararlılığı gösterebilecek iradeye fazlasıyla sahiptir” dedi.

“RUHLARI ŞAD OLSUN”
“Kötü niyetliler akıllarını başlarına almalıdır” diyen Alıcık, “Şehitlerimizin aziz hatıraları, lider ülke Türkiye hedefine yönelik kutlu yolculuğumuzda önümüzü aydınlatan meşale, bizlere ilham veren mücadele kaynaklarımızdır. Aramızdan ayrılan sadece şehitlerimizin naçiz vücutlarıdır. Milliyetçi Ülkücü Hareket, onların uğruna can verdiği ülkü ve hedeflerde yürümeye devam edecek ve mutlaka başaracaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş olmak üzere, şehadetinin 40. yıldönümünde Gümrük ve Tekel Eski Bakanımız Gün Sazak Bey’i, aziz şehitlerimizi, rahmetle, minnetle, hürmetle anıyorum. Yattığı yerleri nur dolsun, ruhları şad olsun, Rabbim hepsinden ayrı ayrı razı olsun” diyerek sözlerine son verdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler