(GÜLAY ÖZTEKİN) İftar sofrasının kaldırılmış olması ve yerine gıda paketinin verilmesi ilçe halkı tarafından da taktirle karşılandı.

Karacasu Belediyesi tarafından Ramazan ayında yıllardır devam ettirilen iftar sofrası geleneği Belediye Başkanı Zeki İnal’ın talimatıyla yerini Ramazan paketi ile gıda yardımına bıraktı. Başkan İnal iftar yemeği yerine ihtiyaç sahiplerine erzak yardımın daha faydalı olduğuna değinerek “Bu şekilde daha hayırlı bir işe imza atmış olacağız diye düşünüyorum” dedi.
DAHA HAYIRLI BİR İŞ YAPMIŞ OLACAĞIZ
Belediye Başkanı Zeki İnal, ihtiyaç sahibi yaklaşık 600 aileye gıda paketi dağıtılmaya başlandığını ifade ederek, “Bu şekilde amacına daha iyi hizmet edeceğini düşünüyorum. Çeşitli kuruluşlar, vatandaşlar tarafından neredeyse her gün iftar sofrası kuruluyor. Karacasu Belediyesi iftar yemeği vermiş ya da vermemiş çok fark etmiyor. Birlik ve beraberliğin, kardeşlik duygularımızın pekiştiği Ramazan ayında iftar sofrasının asıl amacı yoksulların, aç açıkta kimsesizlerin doyurulması olmalı. Bu düşüncelerle vatandaşlarımızdan da bu yönde talepler gelince iftar yemeği yerine belediye olarak gıda paketi dağıtmayı uygun gördük. Bu şekilde daha hayırlı bir iş yapmış daha çok ihtiyaç sahiplerini sevindirerek hayır dualarını almış olacağız” dedi.

Kaynak: GÜLAY ÖZTEKİN