(SİMGE ATA) CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, "Devrimcilikten bahseden insanlar ilk önce aynaya bakacaklar. Yaşadığın şehrin Başkanını bir kez olsun eleştirmemişsin neye talip oluyorsun? Her şeye rağmen kendisine saygı duyuyorum. Umarım bu anlayışından bir an önce vazgeçer ve güzel bir Nazilli kurma çabamıza katkıda bulunur" dedi.
Nazilli Belediye Başkanlığı’na CHP’den aday adaylığını koyan ancak aday gösterilmeyen Cavit Yenipazarlı yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Yenipazarlı, CHP ve İYİ Parti'nin ideolojik açıdan birbirinden farklı iki parti olduğunu savunarak, İYİ Parti'ye destek verenleri topa tuttu. Yenipazarlı paylaşımında; "Her gün Mahir’in, Deniz'in, Che Guevara'nın fotoğraflarını paylaşmak kimseyi İYİ devrimci yapmaz. Olsa olsa İYİ ihanetçi yapar. Dün kurşun attığımız, kurşun yediğimiz insanlarla sanki aynı hedefe birlikte varacakmışız gibi çırpınmayı anlamış değilim. Devrimci mücadele ancak yola çıktıklarınla başarıya ulaşır, yolda bulduklarınla değil" ifadelerine yer verdi.

"KENDİ İÇİMİZDEKİ YAPI DURUMU HAZMEDEMİYOR"

CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, kullanılan ifadelerin değer kaybından kaynaklandığını belirterek, samimi bir ortamda kahvaltı yaptıklarını, siyasi aktörlerin aile kurumunun önemini anlatma noktasında da görevleri olduğunu kaydetti. "Siyasi aktörlerin bu konuda rol model olması gerekiyor. Özellikle kendi içimizdeki yapı durumu hazmedemiyor" diyen Sevim, başarısızlık beklentisi içinde olanların hüsrana uğradığını dile getirdi.
Göreve geldiği günden bu yana "Küskünleri barıştıracağız" söylemlerinin hatırlatılması üzerine Sevim, "Ben sonuna kadar söylediklerimin arkasındayım. Bizim herkese ihtiyacımız var. O insanların içinde de güzellikler var. Bunu görmemiz gerekiyor. Bugüne kadar yaşadıkları mücadelenin karşılıksız kaldığını düşünüyorlar ama biz onlar için de mücadele ediyoruz. Siyasi anlayış evrimleşmeye müsaittir"
dedi.

"DEVRİMCİLİK İÇİN BEDEL ÖDEMEK GEREKİYOR"

Yenipazarlı'nın 'İYİ devrimci' söylemlerini de değerlendiren İlçe Başkanı Sevim, devrimci olmak için bedel ödemek gerektiğinin altını çizdi. Cavit Yenipazarlı'nın mevcut Belediye Başkanı ile olan ilişkisine işaret eden Sevim, "Bunları söyleyen kişi önce kendisine dönüp bakacak. Devrimcilik, sıcak evinde, lüks araların içinde oturmakla yapılmaz. Şu an bu koşullarda olan birinin devrimcilikten bahsetmesi biraz abes ve iştigaldir. Ben de devrimci olduğumu iddia etmiyorum ama sosyal demokrat biri olarak güzel bir toplum ve gelecek vaat ediyorum. Bunun içinde bedel ödemeye hazırım. Bugün, ben Deniz Gezmiş'im, Che Guevara'yım diye sokakta dolaşmam. Onlar zamanın şartlarına göre bunun için bir bedel ödediler. Şu andaki devrimcilik toplumu dönüştürüp, refah içinde yaşamasını sağlayabilmektir. Bugünkü devrimcilik; eşit imkanlarda ekonomiden, eğitimden, sağlıktan faydalanabilmektir" şeklinde konuştu.

"NEYE TALİP OLUYORSUN?"

Yenipazarlı'nın bugüne kadar mevcut iktidarın söylemlerine karşı bir söylem geliştirmediğini ifade eden Sevim, "Yaşadığın şehrin Başkanını bir kez olsun eleştirmemişsin neye talip oluyorsun?" diye sordu. 'Meyve veren ağaç taşlanır' atasözünü hatırlatan Sevim "Her şeye rağmen Cavit Beyi seviyor, kendisine saygı duyuyorum. Umarım bu anlayışından bir an önce vazgeçer ve güzel bir Nazilli kurma çabamıza katkıda bulunur" ifadelerini kullandı.

yenipazarlidan-chplilere-sok-iddia-iyi-ihanetciler-91799-a52f99505c9ef765acf3987187d7fb06.jpgyenipazarlidan-chplilere-sok-iddia-iyi-ihanetciler-91799-c5db466d61dec390acba802ad9e44aec.jpgyenipazarlidan-chplilere-sok-iddia-iyi-ihanetciler-91799-fd921a373a14f34cfe6c0706b694d605.pngyenipazarlidan-chplilere-sok-iddia-iyi-ihanetciler-91799-0cc347aca35a28f1455fd7ff0e34894b.png

yenipazarlidan-chplilere-sok-iddia-iyi-ihanetciler-91799-3b6b6ba852b1fa8abd0c7b9658d072d5.pngyenipazarlidan-chplilere-sok-iddia-iyi-ihanetciler-91799-325e5a31786d06aacd38f8689c5de763.pngKaynak: SİMGE ATA