"İhanet edenler kapı dışarı…”

 "İhanet edenler kapı dışarı…”

Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı tarafından kapatılan ve 2 aydır kapalı olan Aydın Ülkü Ocakları İl Başkanlığı’na Tayfun Şan atandı.

A+A-

(MURAT TAN) Aydınlı Ülkücülere seslenen Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, “Ocağımıza dışarıdan bir müdahale edilmesine asla müsaade etmeyeceğim. Bu davaya ihanet edenlere bırakın hürmet etmeyi, kapımızın önünden geçirmeyeceksiniz ve bu ocağa sokmayacaksınız” diye konuştu.

Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı tarafından görevden alınan Emre Özbey’in yerine Tayfun Şan göreve atandı. Bizzat Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in Aydın Ülkü Ocağı’nda görevi tevdi ettiği Şan, yemin ederek göreve başladı. 
“OCAĞA MÜDAHALE EDİLMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİM”
İl başkanlığı görevini Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ateş’in takdim ettiği bayrağa sarılı Kuran-ı Kerim ‘i öperek devralan Şan, “Bayrağı her zaman en üste taşıyacağıma ant içerim. Allah yolumuzu açık etsin. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.  
Şan’a il başkanlığı görevini Türk Bayrağı sarılı Kuran-ı Kerim vererek tevdi eden Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, yaptığı konuşmada,  “Sizler hepiniz bu kutsal ocakta yetişmiş kardeşlerimizsiniz. Ülkücüler romantik insanlardır. Tarihte kim olmak istersiniz diye sosyal mecralarda bazı anketler yapılıyor. Bizim arkadaşlar Kürşat ile Çin Sarayı’nı basmak ister, ya Alparslan ile Anadolu’yu fethetmek ister. Ya da üç hilali surlara diken Ulubatlı Hasan olmak ister. Mutlaka hepimiz Ulubatlı Hasan olarak ya bir adım önde ya bir adım sonra burca üç hilali dikecek insanlarız ama bu ocağa Fatihler de lazım. Deha imkansız zannedilen mümkün olanı görebilmektir. Gemilerin karada da yüzebildiğini sezmek Mehmetlerden birini Fatih yapar. İşte bize o Fatihler lazım. İnşallah Mustafa Kemaller ve Fatihler bu ocaktan yetişecektir. Ancak ocağımıza dışarıdan bir müdahale edilmesine, farklı kaynaklardan beslenilmesine asla müsaade etmeyeceğim” dedi. 


“İHANET EDENLERE PRİM VERMEYECEKSİNİZ” 

“Allah isterse kişi mermere geçirir dişi, Allah istemezse kişi muhallebi yerken kırar dişi” diyen Ateş, “O sebeple nasibe inanancağız. Bu zincirin her bir halkası, her bir atom çekirdeği bizim için önemli. Buraya atadığım arkadaşla birlitke hep beraber davaya hizmet edeceksiniz. Partimizin 50. kuruluş yıldönümü nedeniyle Adana idik. Görkemli bir şölen oldu. Ben 9 Ocak’ta genel başkanlığına atandım. Ocağımızın kuruluşunun 50. yıl dönümüydü. Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’ten bize emanet alan iki güzide kurumumuz var. Bu kurumlara sahip çıkacağız. Bu 50 yılın herhangi bir anında bizim içimizde olan arkadaşlar olabilir ama 40 yıl içimizde olup bir an geldiğinde ihanet edip başka yerlere sapmış insanlara da prim vermeyeceksiniz”  diye konuştu. 

“DAVANIN BAYRAĞINI EN YUKARIDA TUTACAKSINIZ” 

Törende hazır bulunan ülkücülerden davaya sahip çıkmalarını isteyen Ateş, “İblis denen varlık bir cindir, ibadetiyle meleklerin seviyesine çıkmıştır. İnsanoğlu da ibadetiyle meleklerde üste ya yaptığı kötülüklerle hayvandan aşağı dereceye düşebilir. Şeytan meleklerden üst seviyeye çıktıktan sonra kendini yaradana isyankar olmuştur. Dedi ki, ‘Ben Adem’e secde etmem’ Yaradan da onu sonsuza kadar lanetledi. Bir adam 40 yıl ömrünü bu davaya vermiş olabilir ama ondan sonra gidip başla yerlerin adamı olup bu davaya ihanet etmişse ona buralarda hiçbir şekilde bırakın hürmet etmeyi kapımızın önünden geçirmeyeceksiniz ve bu ocağa sokmayacaksınız. Ben Tayfun Şan kardeşimizi Aydın Ülkü Ocağı Başkanı olarak görevlendiriyorum. Kuran’a bayrağa inşallah sahip çıkacaktır. Burada yapacağınız hata Hakk ve hakikat yoluna ihanettir. Davaya sahip çıkacaksınız. Davanın bayrağını en yukarıda tutacaksınız” dedi. 
Ülkü Ocakları toplantı salonunda yapılan devir teslim töreninde, MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan ve il yönetim kurulu üyeleriyle birlikte çok sayıda Aydınlı Ülkücü de hazır bulundu.

davaya-ihanet-edenler-kapi-disari-90472-4831570b2dc3664b10eb9e04ec11e3c8.jpgdavaya-ihanet-edenler-kapi-disari-90472-b3d32846786e2d7557b70618921074f9.jpgihanet-edenler-kapi-disari-90472-76b97f3e20c8a0527983073bff2246f5.jpgihanet-edenler-kapi-disari-90472-758757a8ce8e1580acda4bae9be0fdc5.jpg


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.