İhracat ve vergi rekortmenleri ödüllerini aldı

İhracat ve vergi rekortmenleri ödüllerini aldı

​​​​​​​Aydın’da 2019 yılından Nazilli Ticaret Odası (NTO) sorumluluk sahası içine giren ilk 50 İhracat rekortmenleri ve ilk 100 Vergi Rekortmenleri arasına girenler düzenlenen törenle ödülleri verildi.

A+A-

AYŞE AKTAŞ- Toplumdaki vergi bilincinin geliştirilmesi ve işletmelerin ihracata yönelmesini teşvik etmek amacıyla, NTO sorumluluk sahası içine giren ilk 50 ihracat rekortmenleri ve ilk 100 Vergi Rekortmenleri arasına giren kişi ve firmalara ödül töreni gerçekleştirildi. NTO toplantı salonunda, yoğun katılımın olduğu ve NTO Başkanı Nuri Arslan’ın ev sahipliğinde yapılan törene Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş, Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya, Aydın Vergi Dairesi Başkanı, KOSGEB Aydın İl Müdürü Sadullah Dülger, NTO Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler, CHP İlçe Başkanı Serkan Sevim, MHP İlçe Başkanı Mehmet Eren, İYİ Parti İlçe Başkanı Cihat Öztürk, Nazilli Vergi Dairesi Müdürü Adem Torun, ödül alan firmalar katıldı. Ödülleri protokol üyeleri rekortmenleri kutlayarak sahnede takdim etti.      

Ödül töreninde konuşan NTO Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, toplumdaki vergi bilincinin geliştirilmesi ve işletmelerin ihracata yönelmesini teşvik etmek amacıyla töreni düzenlediklerini belirtti. Arslan konuşmasının devamında, “Vergi rekortmenleri ile en fazla ihracat yapan üyelerimizin gurur gecesine hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. 1924 yılından itibaren Buharkent, Bozdoğan, Kuyucak, Karacasu, Yenipazar, Sultanhisar ve Nazilli ilçeleri olmak üzere 4500 faal tüccar ve sanayicimize bölge odası sıfatı ile hizmet vermekteyiz. Göreve geldiğimiz 2013 yılından bu yana çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Bölge sorunlarının çözümü önceliğimizdir” dedi. 

‘TÜM OLUMSUZLUKLARA RAĞMEN İHRACAT RAKAMLARIMIZ ARTIŞ GÖSTERMİŞTİR’

Yurt içinde ve yurt dışında ihracatımızın artması için birçok etkinlik yaptıklarını ifade eden Arslan, “Fuar organizasyonları yaparken, üye bilgilendirme eğitimlerimiz ile ihracat potansiyeli olan ancak çeşitli sebeplerle bu düşüncesini gerçekleştiremeyen üyelerimiz için çözüm odağı olmak için gayret gösteriyoruz. Uluslararası ticarette yaşanan sert rekabet koşulları, devletler tarafından uygulamaya konan engeller, gümrük vergilerinin artması gibi durumlar da ihracat yapan firmalarımızı zorlamaktadır. Tüm bu olumsuzluklara rağmen değerli üyelerimizin üstün gayretleri ile ihracat rakamlarımız artış göstermiştir. Her geçen yıl ihracat tutarlarımızın artması bizler için gurur vericidir. Bölgemizin genel ihracat tutarı 2002 yılı için 157 bin dolar iken, 2010 yılında 552 bin dolara 2019 yılı için 654 bin dolara yükselmiştir” diye konuştu.

‘İHRACATIN DAHA FAZLA ARTMASI İÇİN NTO ÜSTÜNE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRDIR’

İhracatın daha fazla artması için NTO üstüne düşen her görevi yapmaya hazırdır diyen Başkan Arslan, “İhracatımızda gıda ürünleri ilk sıralarda yer almaktadır. Yerel ve bölgesel gıda ürünlerimizi katma değer yaratacak şekilde çeşitlendirerek uluslararası piyasaya sunmak zorundayız. Bölgenin kalkınmasının ancak üretim ve ihracatın arttırılması ile mümkün olacağını düşünüyorum. Tüm kurum ve kuruluşlar olarak işbirliği içinde sürdürülebilir bir yatırım ve ihracat hareketi başlatmalıyız. Güçlü ve sağlam bir ekonomiye sahip olmak için verginin düzenli olarak ödenmesi gerektiği hepimizin malumudur. Şartlar bazen bizleri çok zorlasa da ülkemize olan borcumuzun zamanında ödenmesi kamu hizmetlerinin ve yatırımlarının daha hızlı gerçekleşmesini sağlayacaktır. Zorlu piyasa koşulları içinde çalışarak vergi ve ihracat sıralamasına giren firmalarımıza yönetim kurulu ve oda meclisimiz adına teşekkür ediyor, bu başarıyı elde eden girişimciler ile çalışanlarını tebrik ediyorum” dedi.

Rekortmenlerin ödül gecesi hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

ihracat-ve-vergi-rekortmenleri-odullerini-aldilar-150852-3eb3ba4ad792a29e0a9c88cdba4dcbcd.jpegihracat-ve-vergi-rekortmenleri-odullerini-aldilar-150852-11e8c64c8276359549df19a2cc424c30.jpegihracat-ve-vergi-rekortmenleri-odullerini-aldilar-150852-b9266ac6cacf520021b6f3bbc9ea71c4.jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.