(MURAT TAN) Programda, yerel seçim süreci ve sahadaki çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunmasının yanı sıra birlik beraberlik mesajları da veren MHP'li Pehlivan, “İki parti tek yürek olduk. Aydın’da iki fazla belediye kazanmışız, üç eksik belediye meclis üyesi çıkarmışız konu bu değil. Söz konusu vatan ve gerisi de bizler için teferruattır. Hassasiyetimiz bu noktada devam ediyor” dedi.

“AYDIN’DA YOLUMUZA İNANÇLA DEVAM EDİYORUZ”

Cumhur İttifakı’nın Türk milletinin sinesinden doğduğunu söyleyen Pehlivan, “15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında bir takım gelişmeler oldu. Cumhur İttifakı, milli duruş, milli birlik ve milli şuurla Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendi ve Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in Bilge Lideri Sayın Devlet Bahçeli beyefendinin kararlı duruşuyla Türk milletinin sinesinde Yenikapı’da başlayıp 16 Nisan Referandumu ile devam etmiştir. 24 Haziran Genel Seçimleri’nde yüzde 52,6’lık başarıyla Türk siyasi tarihinde yerini almıştır. Ülkemizde yaşanan beka sorunundan kaynaklanarak oluşmuş bir yapıdır. Türk milleti 15 Temmuz’da gerekli cevabı bütün hainlere verdi. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’ne, özel harekata ve polisimize yapılmaya çalışılan hain saldırılara da hepimiz şahit olduk. Belediye başkanlığı ya da meclis üyeliğinde daha önemli olan konu ülkemizin bekasıdır. Bu duruş, inanç, kararlılık ve azimle yolumuza devam ediyoruz. Türkiye’yi kimseye yedirmeye niyetimiz yok. Cumhur İttifakı olarak, AK Parti ve MHP’nin il ve ilçe teşkilatları, kadın kollarımız, gençlik kollarımızla beraber iki parti tek yürek olduk. Derdimiz, vatan, millet, bayrak, ezan diyor ve bu desturla çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

“CUMHUR İTTİFAKI’NIN RUHUNA İNANIYORUZ”

MHP’nin 50 yıllık köklü bir siyasi geçmişe sahip olduğunu söyleyen Pehlivan, “MHP her zaman diridir ve bir bütündür. Tüm yaşamış olduğumuz olumsuzluklara ve partimizin üzerinde oynanan oyunlara rağmen MHP halen daha dik duruşunu tavizsiz sergilemeye devam etmektedir. Bu kıyamete kadar sürecektir. Partimiz 24 Haziran’dan sonra hızlı bir şekilde yerel seçimlere hazırlanmaya başladı. Bu anlamda ilçelerimizde türlü görüşmelerimiz ve istişarelerimiz oldu. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyefendinin olurlarıyla Germencik Belediye Başkanımız Ümmet Akın’ı büyükşehir belediye başkan adayımız olarak açıkladık. Zaten bir süredir aday adaylığı söz konusuydu. Aday olmasının ardından sahada çok yüksek bir performansla gayretlerini sergilemeye devam ettirdi. Ta ki büyükşehirlerde Cumhur İttifakı adaylarıyla gidilme kararı alınana kadar bu böyle sürdü. Daha sonra Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın olurlarıyla Aydın ili AK Parti’ye kaldı. Bu aday da Aydın Milletvekilimiz, Aydınımızın gülen yüzü Sayın Mustafa Savaş beyefendi oldu. Biz o güne kadar çalışmalarımızı nasıl sürdürüyorsak, ondan sonraki süreçte de Ümmet Akın ile de hiçbir kırgınlık ve olumsuzluk yaşamadan aynı kararlılıkla Cumhur İttifakı’nın ruhuna inanarak Mustafa Savaş ile çalışmalarımızı ivedi bir şekilde başlattık” dedi.

"AYDIN'DA EZİCİ ÜSTÜNLÜKLE KAZANACAĞIZ"

Yerel seçimlerde Aydın’ın 17 ilçesinde de ezici üstünlükle seçimleri kazanacaklarını söyleyen Pehlivan, “Konu Mustafa Savaş, Burak Pehlivan, Ümmet Akın değil hatta Sayın Cumhurbaşkanımız ya da Genel Başkanımız da değil. Bizler konunun vatan, millet olduğunun bilincinde davranıyoruz. Mustafa Savaş’ın geçmişte bir şaibesi, bir mahkemesi yok. Rapor alıp mahkemelerden kaçmışlığı yok. Diğer anlamda da ailesinde de çeşitli spekülasyonlar da yok. Biz kendisini seviyoruz. Tüm teşkilatlarımızla beraber kendisini benimsedik, O da bizleri benimsedi. AK Parti ya da MHP demeden Cumhur İttifakı olarak iki parti tek yürek olarak yolumuza devam ediyoruz. Korkunun ecele faydası yok. Görünen köy kılavuz istemez. Halkın içindeyiz. Çarşı esnaf gezilerimiz ve özel toplantılarda da görüyoruz. Hakikaten Aydın halkımız Cumhur İttifakı’nı benimsemiştir. Aydın demokrasi şehidi verilen bir şehirdir. Rahmetli Adnan Menderes’in memleketiyiz. Efe yürekler ve Yörükler ülkemizde oynanan oyuna dur diyeceklerdir. Bizim sahte hesap, anket ya da şaibe yaratacak fitnelerle işimiz yok. Mustafa Savaş'ın yalan, yanıltıcı ve süslü projeleri yok. Savaş'ın vaatlerinin hepsinin gerçekleşeceğini düşünüyorum. Türk siyasi tarihinde Aydın'ın yerini alacağına inanıyoruz. 31 Mart'ta 17 ilçemizde Cumhur İttifakı'nın ezici üstünlükle kazanacağına inanıyoruz” diye konuştu.

iki-parti-tek-yurek-olduk-97116-3caf8cd14c54b6d5f5bd2097e0f52881.jpgiki-parti-tek-yurek-olduk-97116-62ec9ae146d6eb816dcf30cc9a2741b9.jpgiki-parti-tek-yurek-olduk-97116-c4dbc9e2e4e7e8312ae09a9cfb6ec692.jpgKaynak: MURAT TAN