TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

İKİŞER İKİŞER GİDEN PUANLAR 

A+A-

Futbolda kazanamıyorsan kaybetme diye bir tabir vardır. Bu özellikle uzun süre geride götürdüğünüz bir karşılaşmanın son dakikalarında bulduğunuz golle maçta beraberlik almışsanız önemlidir. Öyle ya 0 puan almaktansa 1 puan daha iyidir. Hele ki bunu zorlu bir deplasman maçında yapmışsanız taraftarlarınız da bu maça 1 puanlık kazanç olarak bakar ve diğer tarafta giden 2 puana çok takılmayabilir. Bu durum sezon içinde birkaç maçta olursa idare edilebilir ancak sürekli giden 2 puanlar toplamda ciddi bir kayıp yaşatmış olur. 
Söz beraberlikten açılmışken konuyu Nazilli Belediyespor’a getirmek istiyorum. Bu sezon 22 maça çıkan Nazilli ekibi, bu karşılaşmaların 10 tanesinde beraberlik aldı. Yani nerdeyse bu sezon oynanan 22 maçın yarısında beraberlik nedeniyle puan kaybı yaşandı. 10 beraberlik demek 20 puana denk geliyor. Lig lideri Pendikspor’un 51, Nazilli Belediyespor’un ise 31 puanda olduğunu düşününce bu 20 puanlık fark daha iyi anlaşılıyor sanırım. Elbette takımlar berabere kalabilir. Bu da futbolun içinde olan bir skor ancak 22 maçın 10 tanesinin berabere bitmesi ilginç istatistik.
Bir parantez de açalım bu arada ve beraberlikle alınan 10 puanın önemsiz olmadığını dile getirelim. Zira düşme potası ile Nazilli Belediyespor’un arasında yaklaşık bu puan kadar fark olduğunun altını çizelim. 
Takımın aldığı 5 mağlubiyet olmasa yani bu maçlar galip tamamlanıp 15 puan kazanılsa belki de 10 beraberlik kimse için çok sorun olmazdı. Öyle ya o zaman takım 46 puanla ikinci sırada zirve takibini sürdürüyor olurdu. Peki ligin kalanı için ne söylenebilir? 
1922 Konyaspor maçı sonrasında Teknik Direktör Kadir Kar ile yollar ayrılırken takım Teknik Direktör Ayhan Yıldız’a emanet edildi. Play-off potasıyla arasında sadece 4 puan olan Naz-Naz için tabi ki ligde hiçbir şey bitmiş değil. Ligin normal süresinin bitmesine 12 maç kaldığını düşünürsek alınacak her bir puanın değerli olduğunu düşünüyorum.  

DİĞER YAZILARI 


 

Önceki ve Sonraki Yazılar