İlk icraatına başladı 

 İlk icraatına başladı 

İncirliova Esnaf Odası Başkanlığına seçilen Ercan Uçak, hayata geçirilecek çalışmalarla esnafın yüküne ortak olarak güç vereceklerini söyledi.

A+A-

(Gökhan DÜZYOL) -ÖZEL HABER-  Göreve gelir gelmez oda giriş kayıt ücretini bin 600 liradan bin 250 liraya düşürdüklerini aktaran Uçak, esnafın cebinde de 350 lirasının kalmasını sağladı. Aydın’ın İncirliova ilçesinde 1965 yılında kurulan ve 2 bin 500’e yakın üyesi bulunan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına, ilçede esnaflık yapan Ercan Uçak seçildi. Birleştirici güç ile esnafın yanında olacak projeleri hayata geçireceklerini vurgulayan Uçak, kaçak çalışan esnaf sorununu da ortadan kaldıracaklarını söyledi. Lisede eğitim gören öğrencilerin de meslek sahibi olması için girişimlerde bulunduklarını aktaran Uçak, “Millet bizden aş istemiyor, istihdam olduktan sonra gerisi gelir.” dedi. 
 

“ESNAFIN YÜKÜNE OMUZ VERECEĞİZ”
Seçim öncesinde verdiği vaatleri kısa bir zaman içerisinde yerine getireceklerini kaydeden Uçak, “İncirliova Esnaf Odasını yeniden dizayn edeceğiz. O, bu diye de bir ayrıştırma yapmayacağız. Benim oğlum da olsa, herkes bu odada eşittir. Ne vaat verdiysek hepsi geçerli. Esnaf odasında bazı kalemlerde ücret belli, biz bunun üstüne en cüzi rakamı koyup öyle alacağız, fazlasına gitmeyeceğiz. Esnafın kamburunu alacağız. Esnafın yüküne omuz vereceğiz.” dedi.

 

“YARDIM SANDIĞI AKTİF OLACAK”
Ekonomik anlamda sıkıntı yaşayan esnafa destek olmak için odanın tüzüğünde yer alan yardım sandığını da aktif hale getireceklerini vurgulan Uçak, “Bundan sonra Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin yanında biz de esnafımıza destek olacağız. Küçük cüzi miktarlarla, sıkıntısı olan esnafımızın yanında olacağız. Faizsiz de geri alacağız. Pazar yeri başta olmak üzere kaçak çalışan tüm esnafları kayıt altına alacağız. Onları da denetleyeceğiz. Esnafı birleştireceğiz, esnaf olmayanla işimiz yok.” diye konuştu.

 

“MOBESE TAKTIRILACAK”
İncirliova sanayi sitesinin güvenliğini en üst düzeye çıkarmak için MOBESE taktırılması için girişimlerde bulunduklarını belirten Uçak, “MOBESE konusu daha önce Aydın Valisi Hüseyin Aksoy ile görüştük. Sözünü aldık, sanayimizin MOBESE’si kurulacak. Odaya giriş kayıt ücretini de 1600 liradan 1250 liraya düşürdük. Böylece 350 lira esnafımızın cebinde kalmış olacak. Geçmiş dönemde borçları olan esnaflarımızı da belli plan çerçevesinde ödemelerini sağlayacağız. Buraya gelecek olan esnaf, benim personelimle karşı karşıya gelmeyecek ve istediği her şey olacak. Yeni bir sayfa açtık.” dedi. 

 

“ÖĞRENCİLER MESLEK SAHİBİ OLACAK”
Aydın’ın en büyük odalarından biri olduklarını işaret eden Uçak, şöyle devam etti:
"İlçemizdeki lisede de eğitim gören öğrencilerimizi, stajyer olarak esnaflarımızın yanında çalışmalarını sağlayacağız. İlk stajyer alımını da kendi iş yerime yaptım. Çevrede boş diye görülen o gençler meslek sahibi olacak. Sigortası da olacak ve böylece ailesine yük olmaktan da kurtulacak. İstihdam olduktan sonra gerisi gelir. Millet bizden aş istemiyor. Bunları düzenleyeceğiz. Burada başkan diye de bir şey yok. Hepimiz arkadaşız, düzgün durursak görevimizi yaparsak burada dururuz. Bizi buraya halk getirdi, halk götürür. Binamızda da eksik gördüğümüz kısımlar var onları da yerine getireceğiz. Aydın’ın en büyük odalarından birisiyiz. Güç, kitle ve potansiyel var. Belediye başkanlığından sonra gelen en fazla kitleye hitap eden sivil toplum kuruluşuyuz.”
Bin 195 oy kullanılan seçimde 26 oy geçersiz sayılırken, 594 oy alan Uçak, İncirliova Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın yeni başkanı olmuştu.

İLGİLİ HABERLER

incirliova-esnaf-odasinda-degisim-basladi-ilk-icraatina-basladi-258858-723fb4af3ea802720bb3f23a7e2fc51a-001.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.