TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

İlk maçın izlenimleri  

A+A-

Aydın’ı Spor Toto Bölgesel Lig’de (BAL) temsil edecek iki takımdan biri olan Yıldızspor, 2019-2020 sezonu hazırlıkları kapsamında ilk hazırlık maçına çıktı. İlk maçta rakip Yatağanspor’du. BAL’da oynamasından ve aynı grupta yer alma ihtimali yüksek olmasından dolayı Yatağan ekibi aslında hazırlık maçı rakibi olarak çok iyi bir tercih oldu. 

Gelelim saha içine. Yenilenen kadrosuyla Yıldızspor’u ilk defa izleme şansımız oldu. İlk yarıda daha çok rakibi ölçen bir takım görüntüsü verdi futbolcular. Sanki, beraberliğin yettiği bir tur maçının ikinci ayağı gibi diyebiliriz. Kontrollü oyunun yanında bazı ataklarda dikkat çekti tabi ancak rakip fileleri havalandıran Yatağan oldu. Açıkçası ilk yarıda, rakibin tecrübesi sahadaki oyununa olumlu etki yaptı. 

İkinci yarıda iki takımlar bir çok değişiklik yaparak özellikle yeni oyuncuları görmek istedi. Yıldızspor penceresinden baktığımızda ikinci yarıda ilk yarıya nazaran sahada daha iyi bir mücadele izlediğimizi söyleyebiliriz. Belki harika bir futbol yoktu. (ki ilk hazırlık maçında bunu beklemek yanlış olur.) Ama ne yaptığını bilen, belli bir taktiği uygulamaya çalışan anlayışla sahada mücadele edildi. Bence atılan golden ziyade kaçan goller ve sonlandırılamayan ataklar daha çok dikkat çekti. Bununla birlikte zamanla takımın oturacağının, oyun planının sahaya daha net yansıtacağının sinyalleri verildi.

Genel olarak değerlendirirsek gerek yönetim gerekse de Teknik Direktör Mehmet Öztürk’ün başında olduğu teknik heyet işi sıkı tutuyor. Bazen galip gelemeseniz bile sahada gösterilen duruş takım adına bir şeyleri göstermeye yeter. Deneyimli ayaklarla harmanlanacak ilk 11’in ben yeni sezonda iyi işler yapabileceğine inanıyorum. Şimdi sezon açılana kadar oynanacak diğer hazırlık maçlarına bakmak lazım.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar