TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

İlk yarının getirdikleri

Misli.com Sultanlar Ligi’nde ilk yarı sezon tamamlandı. Dünyanın önemli voleybol ligleri arasında yer alan ligde bu sezon koronavirüs pandemisi etkisini önlemlerle gösterdi. Mart ayında başlayan pandemi gölgesinde oynanan sezonda özellikle salonların sessizliği ön plana çıktı. Aydın’a yeni bir heyecan katan Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı’nın maçların da bunu yaşadık sezonun ilk yarısında. 

Önceki sezonlara baktığımızda Efeler’deki Mimar Sinan Spor Salonu’ndaki atmosferi anımsarsınız. Bazı maçlarda bilet bulmak için günler öncesinden arayışa giren taraftarlar olur hatta il dışından maçları takip etmek isteyenler Aydın’ın yolunu tutardı. Kalabalık tribünler önünde oynamanın takım için de avantajı çok büyük. Setlerin kırılma anlarında devreye giren taraftarın desteği bazen setin kazanılmasında önemli rol oynayabiliyor. Bu sezon sessiz salonda maçları takip ederken bunun değerini daha iyi anladık. 

Gelelim biraz da parkede olup bitene. Zorlu bir pandemi sürecinde başlayan ligde takımlar da oldukça etkilendi ister istemez. Önlemlerin yanında pozitif çıkan vakalar maçları da etkiledi. Sağlıktan daha önemli bir şey yok tabi ki. Bu nedenle alınan önlemlere harfiyen uyulmalı. Aydın’ın Sultanları’nın ilk yarıdaki performansına bakınca ikinci yarı öncesi umut verdiğini söyleyebiliriz. Bu şartlarda oynanan ligde yakalanan galibiyet serileri üst sıralara tırmanmak için kilit rol üstlendi. 

Talihsiz puan kayıpları da yaşanmadı değil ama yine de önemli galibiyetlere de imza atıldı. Sonuç itibariyle Aydın ekibi ilk yarıyı 9 galibiyet ve 6 mağlubiyetle tamamladı. 24 puana ulaşan Mavi-Beyazlılar 6’ncı sırada yer aldı. Birçok önemli takımla deplasmanda oynanan maçların ikinci yarıda Efeler’de oynanacak olması bir avantaj. Bu, iyi değerlendirilirse play-off’a kalmak çok da zor olmasa gerek. 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar