İlk yüz projede Aydın da var
Yayınlanma:
ABONE OL

İlk yüz projede Aydın da var

Aydın’ın Efeler ilçesindeki Yüksel Yalova Güzel Sanatlar Lisesi, uluslararası Biyofilik EcoArt Tasarımında yüz proje içinde yer alarak kalite ödülüne hak kazandı.

SANİYE BAŞKAN- Yüksel Yalova Güzel Sanatlar Lisesi başarılarına başarı eklemeye devam ediyor. Son olarak uluslararası katıldıkları tasarım ve proje kapsamında uluslararası kalite ödülünü almaya Yüksel Yalova Güzel Sanatlar Lisesi hak kazandı.

Uluslararası Biyofilik EcoArt Tasarım ile ilgili yapılan bilgilendirmede, "Biyofilik tasarım ilkelerini eko-sanat konseptleriyle birleştiren bir tasarım yaklaşımıdır. Biyofilik tasarım, bitkiler, su ve doğal ışık gibi doğal unsurları yapılı çevrelere dahil ederek insanları doğayla buluşturmayı amaçlıyor. Eko-sanat ise sanatı çevre sorunları hakkında farkındalık yaratmak ve sürdürülebilirliği desteklemek için kullanılıyor.

ilk-yuz-projede-aydinda-var-419307-3d511cd195e19210a54b4ce50e7e1089.jpg

Biyofilik EcoArt Design ise bu iki yaklaşımı alıp insanları doğayla buluşturmanın yanı sıra sürdürülebilirliği ve çevre bilincini destekleyen alanlar yaratmak için birleştiriyor. Geri dönüştürülmüş, yenilenebilir malzemelerle sürdürülebilir malzemelerin kullanılması ve doğal unsurların sanatsal yollarla birleştirilmesi yoluyla elde ediliyor. Biyofilik EcoArt Tasarım örnekleri, iç mekanlara doğal unsurlar eklemek için kullanılabilecek dikey bahçeler olan yeşil duvarları ve geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılan heykeller gibi sürdürülebilir sanat enstalasyonlarını içermekte. Biophilic EcoArt Design, genel olarak hem güzel hem de işlevsel olan sürdürülebilir, doğadan ilham alan alanlar yaratmayı amaçlayan yaratıcı ve yenilikçi bir tasarım yaklaşımıdır" ifadeleri kullanıldı.

ilk-yuz-projede-aydinda-var-419307-bbed180f38afb91aa80ae079c22d0e04.jpg

Yüksel Yalova Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmeni Ayşen Altuntaş, Sırbistan ve Portekiz başta olmak üzere Türkiye’den 8 şehrin uzman öğretmenlerinin projeler için bir araya geldiğini belirtti. Altuntaş, “Okulumuz uluslararası kalite ödülünü almaya ve ilk 100 proje içerisine girmeye hak kazandı. Böylesine bir projede yer alması ve kalite ödülü alan ilk 100 proje içerisine girmesi gurur verici. Projemize; Pi sayısının, projemizdeki ve dünya üzerindeki çok sesliliği ve çeşitliliği temsil edebileceğini düşünerek Pi Günü ile başlamaya karar verdik. Pi Günü kapsamında gerçekleştirdiğimiz etkinlikleri bir videoda topladık.” açıklamalarında bulundu.

ilk-yuz-projede-aydinda-var-419307-163effd21e33924d0427cf51bfe2119e.jpeg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.