İnal, "Jeotermale bende karşıyım"

İnal, "Jeotermale bende karşıyım"

Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal, termal seracılığı ilçeye getireceği yönündeki açıklamasının amacının dışına saptırıldığını söyledi. 

A+A-

(GÜLAY ÖZTEKİN) İnal, mazbatasını aldıktan sonra termal seracılığı ilçeye getireceğini açıklamıştı. Termal seracılık konusunda yaptığı açıklamaların saptırıldığını ileri süren İnal, basında çıkan haberlerin ardından hakkında karalama kampanyası başlatıldığını belirterek, “Yanlış anlaşıldım. Halkıma rağmen bir şey yapmayacağımı söyledim. Yine söylüyorum. Herkes rahat olsun Karacasu’ya jeotermal kurulmayacak” dedi. 

Jeotermal ile ilgili basında çıkan haberlerin ardından sosyal medyada karalama kampanyası başlatıldığını ifade eden Belediye Başkanı Zeki İnal, “Gelin jeotermal kurun demiş değiliz. Biz jeotermale ya da termal seracılığa Karacasu’yu teslim etmiş değiliz. Bu izinleri zaten öncesinde almışlar ve belli araştırmaları yapmışlar. Yapılan araştırma sonucunda en iyi termal seracılığın Karacasu’da alınacağını söylediler. Suyun sıcaklık derecesi 50-80 derece biz bunu burada kurmak istiyoruz dediler. Ben gelin sera kurun jeotermal açın demedim” dedi. 

“SÖZÜMÜN ARKASINDAYIZ”
Karacasu Belediye Başkan aday adayı olduğu günden bu güne kadar her fırsatta Karacasu’yu ‘ben değil biz’ anlayışıyla yöneteceğini defalarca dile getirdiğini sözlerine ekleyen İnal, “Benim prensibim ben değil biz anlayışı ile Karacasu’yu yöneteceğiz dedim. Sözümün arkasındayım. Başından beri jeotermale karşıyım. Karacasulular olarak hepimiz aynı şeyi söylüyoruz. Bu jeotermalden nemalandığımı söyleyen arkadaşlar var. Kesinlikle ben kimseden nemalanmadım, nemalanmayacağım. Ne kimseye gebe olacağım. Ne de sözümü yiyeceğim. İlk günkü gibi sözümün arkasındayım. Karacasu halkım müsaade etmedikçe Karacasu’ya ne jeotermal ne de termal seracılık kurulur” dedi. 
“HALKA RAĞMEN BİR ŞEY YAPMAYACAĞIM”
Jeotermal karşıtlarının geçtiğimiz gün Dereköy Mahallesinde yaptığı toplantıya da değinen İnal, toplantıdan haberinin olmadığını belirterek şöyle devam etti; “Biz jeotermale karşıyız diyen bir gurup Dereköy’de toplantı yapıyor ve bizleri çağırmıyor. Ben de karşıyım. Ben bekledim beni ya da Ziraat Odasını da çağırsınlar. Çağırıp da gitmez isek o zaman biz suçluyuz. Kendileri de gelip beni ziyaret ettiler. Pazartesi günü Alemler de bilgilendirme toplantısı yapacaklarını söylediler. Bizi de çağırın ben sizden karşıyım jeotermale dedim. 18 bin nüfuslu Karacasu halkının zeytin bahçesi var. Ben Allah’a, halkıma hesap vereceğim. En çok korktuğum hesap vermek. Hesabını veremeyeceğim hiçbir şeyi yapmam. Termal seracılığı halkıma sormadan yaparsam sonra nasıl hesap vereceğim.” 

HERKES RAHAT OLSUN
Sosyal medyada doğa düşmanı, Karacasu düşmanı ilan edildiğini kaydeden İnal, “Ben herkesten fazla Karacasuluyum. Karacasu’yu seviyorum. Herkes rahat olsun Karacasu’ya jeotermal kurulmayacak. Bunun karşısında belediye olarak ben varım” diye konuştu. 
HİZMET EDEMEZSEM BİR DAHA ADAY OLMAM
Buharkent Ziraat Odası Başkanı Naim Özdamar’ın jeotermalle ilgili basında kendisini hedef alan açıklamalarına değinen İnal, “Buharkent Ziraat Odası Başkanı bana jeotermali getirirsen 5 yıl sonra bir daha seçilemezsin demiş. Seçilemezsem seçilemeyeyim. Ben hizmet etmek için buradayım. Hizmet edemezsem Karacasu benden memnun olmazsa, eğer Karacasu’ya bir yenilik getiremez bir şey yapamazsam bir daha adaylığımı koymam. Joetermalden dolayı bana çok büyük haksızlık yapılıyor. Zaten Karacasulu değil, Manisa’dan geldi, Karacasu’yu düşmanlık ediyor deniliyor. Ben Karacasu’yu herkesten çok seviyorum. Karacasu’ya zarar verecek hiçbir şey yapmam” ifadelerini kullandı. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum