(GÜLAY ÖZTEKİN) Karacasu İlçesinde Cumhur İttifakı adayı İnal, mitingin yine iptal edilmesi üzerine üst üste hayal kırıklığı yaşadı.
Karacasu’da Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı arasında kıyasıya süren bir seçim heyecanı yaşanıyor. Seçimlere iki gün kala Aydın’a gelen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un katılımı ile Cuma günü saat 17.00 ‘de miting yapmak için izin alan İnal, bakan programı iptal olunca mitingini iptal etti. Aydın’a gelen bakanları, mitingine davet eden ama bir türlü bakanı ilçesine götüremeyen İnal, Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Savaş’ın yapmasını istediği seçim bürosu açılışını da ancak 4. hafta sonunda gerçekleştirebilmişti. İnal, seçim bürosu açılışında olduğu mitingde de hayal kırıklığına uğrayınca çareyi yürüyüş yapmakta buldu.
İZİNSİZ YÜRÜYÜŞ YAPILDI İDDİASI
Rakibi Millet İttifakı adayı Mustafa Büyükyapıcı’nın çarşı merkezinde toplantı yaptığı sırada İnal’ın aynı saatlerde izinsiz yürüyüş yapması tepkilere neden oldu. CHP ve İYİ Parti ilçe temsilcileri tarafların yürüyüş ve toplantının aynı saatte yapılması nedeniyle gerginlik yaşanabileceği gerekçesiyle yürüyüşe itiraz etti.
CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Güllü Büyükgümüş, “Cumhur ittifakının yürüyüşü yasal değildi. İzinsiz yürüyüş yaptılar. Ancak yürüyüş iptal edilmedi” dedi.
Öte yandan Karacasu için vaatlerde bulunan Zeki İnal’ın seçim önünde getiremediği bakanları seçimden sonra nasıl getireceği merak konusu oldu.

Kaynak: GÜLAY ÖZTEKİN