Orman yangını faciaya dönüştü! Alevlerin arasında kalan 3 kişi öldü Orman yangını faciaya dönüştü! Alevlerin arasında kalan 3 kişi öldü

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), sosyal medya hesabından ''Hava Kuvvetlerimiz, teröristlerin inlerini yerle bir etti.'' başlığıyla yayınladığı gönderide, Irak Kuzeyine gerçekleştirilen hava harekatı ile ilgili açıklamada bulundu.

37 HEDEF İMHA EDİLDİ

MSB açıklamasında şu ifadelere yer verdi: ''PKK/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek Irak'ın kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimizi yönelik Terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; Birleşmiş Milletler Anlaşması'nın 51'inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak kuzeyinde bulunan Metina, Gara, Hakurk Kandil ve Asus bölgelerindeki terörist hedeflerine 03 Temmuz 2024 tarihinde hava harekâtı icra edilmiş, icra edilen hava Harekatı ile Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve terör örgütünün kullandığı tesislerden oluşan 37 hedef imha edilmiştir. ''

ÇOK SAYIDA TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

MSB, açıklamasının devamında, ''İcra edilen bu hava harekatında azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir. '' ifadelerine yer verdi.

MSB, asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edeceğini vurgulayarak, yapılan harekat sırasında; masum insanların, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıkları ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alındığını belirtti.

Muhabir: Melisa Yılmaz