İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI 

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü’nün Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu ziyaretinde Acil Yardım Hattı İşbirliği Protokolü imzalandı.

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette Acil Yardım Hattı İşbirliği Protokolü imzalandı. Güllü, “Bu protokolle şiddetsiz bir Türkiye hayalimizin bir adım daha ötesine geldik. Birlikte daha güçlüyüz” ifadelerini kullandı. İmzalanan protokol ile Aydın’da olası şiddet olaylarında ihtiyaç duyulacak destek için şehirde yaşayan vatandaşlar, Federasyona bağlı destek mekanizmalarına istedikleri an ulaşabilecek.

İmza töreninde konuşan ve Çerçioğlu’ndan övgü dolu sözlerle bahseden Güllü, “Her zamankinden bir ayrım getirerek söylemek isterim ki bir kadın belediye başkanın odasında, makamında olmak beni ayrıca gururlandırıyor. Her zaman söylediğim gibi karar mekanizmalarında kadınların olması Türkiye’yi aydınlığa, çağdaşlığa taşıyacaktır. Türkiye’deki şiddet oranları üzerindeki çalışmalarımız da bölgede daha güçlü önleyici politikalar oluşturacak” şeklinde konuştu. Güllü, “Bugün çok farklı bir bakış açısıyla buradan çıkacağız. Türkiye’de belediye başkanlığının en iyi örneklerinden birisi olarak sevgili hemcinsimi görerek bugün Ankara’ya daha mutlu ve daha huzurlu döneceğim. Bu protokolle şiddetsiz bir Türkiye hayalimizin bir adım daha ötesine geldik. Birlikte daha güçlüyüz” dedi. 
Çerçioğlu ise şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını ifade etti. Protokolü hem Aydın’da hem de tüm Türkiye’de şiddetsiz bir gelecek umuduyla imzaladıklarının altını çizen Çerçioğlu, “Her zaman beraberiz” ifadelerini kullandı. Öte yandan kesin gizlilik esasıyla çalışan Acil Yardım Hattının (AYH) 0212 656 96 96 -0 549 656 96 96 numaralı telefonlardan hizmet verdiği ifade edildi.  

Şehre gelen Güllü, ayrıca Çerçioğlu ile birlikte Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin kız yurdu ve Otizm Destek Merkezi ile Halk Ege Et’i ziyaret etti. Çerçioğlu’nu tebrik eden Güllü, yapılan başarılı çalışmalara hayran kaldığını dile getirdi.  Halk Ege Et’in marketini ziyaret eden Güllü, hayranlığını dile getirerek kadın kooperatiflerinin ürünlerinin satılmasından memnuniyet duyduğunu belirtti. Kooperatifçiliğin istihdamın en güzel desteklenme modeli olduğuna dikkat çeken Güllü, “Kadın kooperatiflerinin desteklenmesini çok önemsiyoruz. Bu, bir kadın belediye başkanının bir kadına katkısı ve bir kadının kız çocuğuna katkısı... Bu sürdürülebilirlik” ifadelerini kullandı.  Her zaman kadın kooperatiflerinin yanında olduklarını vurgulayan Başkan Çerçioğlu’yla birlikte Büyükşehir Belediyesi’nin kız yurdunu ve Otizm Destek Merkezi’ni de gezen Güllü, Aydın’da Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan projelerden duyduğu memnuniyeti belirtti.

İzlenme: 682

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar