"İşçi arılar çalışıyor, kraliçe arı ne yapıyor?"
Yayınlanma:
Güncelleme:
ABONE OL

"İşçi arılar çalışıyor, kraliçe arı ne yapıyor?"

AK Parti Aydın Milletvekili ve Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediyesi ortak adayı Mustafa Savaş, kendisini “bal yapmayan arı” diyerek eleştiren Özlem Çerçioğlu’na, “Biz işçi arılar çalışıyoruz, kraliçe arı ne yapıyor?” şeklinde cevap verdi.

(ŞERMİN ÇOLAK) Önümüzdeki günlerde Aydın’da hizmete  açılması planlanan Çağrı Merkezi’ni ziyaret eden AK Parti Aydın Milletvekili ve Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediyesi ortak adayı Mustafa Savaş, Firma Yetkilisi Yasin Yalçın’dan bilgi aldı. Alanı gezen ve bilgiler veren Savaş, Çağrı Merkezi’nin seçimlerden önce Mart ayının 15’inde açılacağını belirtti.
VALİ’YE TEŞEKKÜR
Son aşamaya gelen Çağrı Merkezinin çalışmalarını yerinde incelediklerini kaydeden Savaş, “Önümüzdeki hafta burada mülakatlar başlayacak ve Mart’ın ikinci haftasında da çalışmalar başlayacak. Hepimizin ilimizin istihdam, üretim, ihracat kapasitesini arttırmak için bir uğraş veriyoruz. Çağrı Merkezi açılmasıyla ilgili olarak yaklaşık 2 yıldan beri üzerinde durduğumuz projeydi ancak bir türlü uygun bir bina bulamamıştık. Bu lokasyonu bulunca anlaşma sağlandı, Sayın Valimiz de destek verdi” ifadelerini kullandı. 
Çalışmalara ilk etapta 300 kişi ile başlanacağını bir yıllık dönemde ise bin kişiye ulaşılacağını belirten Savaş, “Aydın’da doğan evlatlarımızın karnının Aydın’da doymasını sağlayacak girişimlerimiz devam edecek. Savaş, Bizim yapacağımız daha çok iş var” diyerek Aydın Serbest Bölgesi’nde önemli adımlar attıklarını Aydın Seracılık Bölgesi’nin ise son aşamaya geldiğini söyledi. 
“31 MART KRALİÇEYİ DEĞİŞTİRME VAKTİ”
Aydın Büyükşehir Belediyesinin, Aydın’ın cazibe merkezi haline gelmesi için hiçbir girişimi olmadığını iddia eden Mustafa Savaş, “Üretimin arttırılması konusunda, yerel kalkınmanın Büyükşehir tarafından yapılması adına hiçbir girişim göremedik ama biz önümüzdeki iktidarımızla birlikte yerel kalkınma gücünü başlatacağız. Böyle bir iş yerinin Aydın’ımızda hizmet verecek olması bizim için mutluluk verici bir durum” dedi. 
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun kendisini ‘bal yapmayan arı’ diye eleştirmesine ise Savaş, “Biz çiftçi çocuğuyuz. Herkes de kovanı, kovanın içerisindeki organizasyonu bilir. İşçi arıyı, kraliçe arıyı bilir. Biz işçi arıyız. Memleketimizin hizmetkârı olarak burada yaptığımız hizmetler var ve yapmaya da devam ediyoruz. Ben merak ediyorum kraliçe arı ne yapıyor? Üniversite ile diyalog kurmuyor, muhtarlarla diyalog kurmuyor. Derdi işten yana olmayan bir kraliçe arı var. 31 Mart arıyı kovandan değiştirme vaktidir” şeklinde konuştu. 
“HÜKÜMET GÜCÜ OLACAK”
Yatırımın önemine değinen Cumhur İttifakı Efeler Belediye Başkan Adayı Ümmet Akın ise, “İstihdam açısından önemli bir adım Sayın Valimize ve firma yetkililerine teşekkür ederiz. Sayın Büyükşehir Belediye Başkan Adayımızın ve hükümetimizin gücü böyle bir şey. İnşallah 17 ilçede hükümet gücüyle birlikte Aydınlı hemşerilerimizin geleceğine katkıda bulunacağız” ifadelerini kullandı.

isci-arilar-calisiyor-kralice-ari-ne-yapiyor-92056-0ac9ab28b126f9f3e2c4637c0d9f73f9.jpgisci-arilar-calisiyor-kralice-ari-ne-yapiyor-92056-25b1d635f841f6350544d586e10a11c4.jpgisci-arilar-calisiyor-kralice-ari-ne-yapiyor-92056-92dc73ec17f3bffa2393e474ef71d088.jpgisci-arilar-calisiyor-kralice-ari-ne-yapiyor-92056-f6e4d93db556948263b0e83f3376bb58.jpg


 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.