'İşçi Bayramı'nda işsiz kaldılar

'İşçi Bayramı'nda işsiz kaldılar

Aydın’ın Koçarlı ilçesinin AK Partili Belediye Başkanı Nedim Kaplan’ın göreve geldikten sonra çıkardığı işçiler, 1 Mayıs İşçi Bayramı'nda Büyükşehir Belediyesi önünde pankart açarak eylem yaptı.

A+A-

(BURHAN CEYHAN) İşçilere Belediye İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman ve CHP Koçarlı İlçe Başkanı Hakan Akın da destek çıktı.
Koçarlı Belediyesi’nde çalışan 50 şirket işçisi iddiaya göre hiçbir gerekçe gösterilmeden işten çıkarıldı. 1 Mayıs İşçi Bayramı'nda işsiz kalan işçilerinden bir grup Aydın Büyükşehir Belediyesi önüne gelerek ‘Koçarlı Belediyesi’nde İşten Çıkarılan Emekçiler’ yazılı pankart açıp eylem yaptı. İşçilere Belediye İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman ve CHP Koçarlı İlçe Başkanı Hakan Akın da destek çıktı.

“SİZİ RAHAT BIRAKMAYACAĞIZ”
İşçilere destek çıkan Belediye İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman, “Bugün 1 Mayıs işçinin emekçinin bayramındayız. Ancak 1 Mayıs’ta Koçarlı Belediye Başkanı haksız yere arkadaşlarımızı işsiz bıraktı. Çoluğunu çocuğunu açlıkla tehdit etmektedir. Biz bunu şiddetle kınıyoruz. Seçimlerde kimsenin işiyle ve aşıyla uğraşmayacağı vaadinde bulunanlar, seçimlerden sonra mazbatalarını alır almaz, birçok arkadaşımızı haksız yere işten çıkarmıştır. Başkanımıza buradan sesleniyorum. Bugün 1 Mayıs, alanlardayız. Lütfen sayın belediye başkanımız yaptığınız yanlıştan dönün. Bu arkadaşlarımızı tekrardan işe alın. Yoksa Koçarlı’da her türlü mücadeleyle sizleri rahat bırakmayacağız. Bu arkadaşlarımızın işini aşını ekmeğini verene kadar. Eğer bir suçları varsa disipline sevk edin biz orada gereğini yaparız. Aksi takdirde ilk yapılacak seçimlerde sandıkta da bunun hesabını soracağız. Alanlarda meydanlarda sesimizi duyuracağız. Ta ki bu yanlıştan dönene kadar” dedi.

50 İŞÇİ ÇIKARILDI
CHP Koçarlı İlçe Başkanı Hakan Akın ise, “Seçimde kazanan Belediye Başkanı burada çalışan kardeşlerimizi önce çöpe yolladı. Bu arkadaşlarımız hiçbir zaman iş ayrımı yapmadılar. Hiçbir sebep göstermeden çalışanların işine son verdi. 1 Mayıs İşçi Bayramında Belediye Başkanının bu tutumunu buradan kınıyorum. Çünkü bu kardeşlerimiz ekmeğinin peşinde olan kardeşlerimizdir. Şu anda Koçarlı’da yaklaşık 50 işçi arkadaşımız işten çıkarıldı. Neden çıkarıldıkları ise belli değil” diye konuştu.

isci-bayraminda-issiz-kaldilar-104365-de34cae38884c995b9a731e20a7e4f33.jpgisci-bayraminda-issiz-kaldilar-104365-046449a1cad20ba62e4ea19cb191352d.jpg


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.