Aydın'da Haziran Ayında 44.6 Dereceyle Sıcaklık Rekoru Kırıldı! Aydın'da Haziran Ayında 44.6 Dereceyle Sıcaklık Rekoru Kırıldı!

Türkiye'de ücretli öğretmenler genellikle düşük maaşları ve geçim sıkıntılarıyla gündem oluyor. Yaz tatiliyle birlikte ise ücretsiz öğretmenler, işsizlik sıkıntısıyla karşı karşıya kalıyor. 

SAĞLIK GÜVENCESİ DE YOK!
Aynı işi yaptıkları meslektaşlarından farklı olarak yaz tatili boyunca işsiz kalan ve maddi sıkıntı içerisine sürüklenen on binlerce ücretsiz öğretmen, yaz döneminde sigorta primlerinin tamamıyla kesilmesi nedeniyle sağlık güvencesinden de mahrum kalıyor. 

DÜZENLEME TALEBİ
Ücretli Öğretmenler Dayanışma Derneği yetkilileri, ücretli öğretmenlerin çalıştıkları eğitim döneminde düşük maaş ve primlerinin tam yatmamasıyla mağdur olduklarını, yaz tatiliyle birlikte ise işsiz kalarak sıkıntılarının iyice doruğa ulaştığını aktarıyor. Aynı işi yaptıkları meslektaşlarının yanında ücretli öğretmenlerin büyük sorun yaşadıklarına işaret eden dernek yetkilileri, gerekli düzenlemelerin yapılarak mağduriyetin ortadan kaldırılmasını talep ediyor.

Muhabir: Sevgi Demir