(ABDURRAHMAN FIRAT) Bayramlaşmaya katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, "Binali Yıldırım ile İstanbul'un çok daha emin ellerde olacağına ve iyi hizmet göreceğine inanıyoruz. Açıkçası biz İstanbul'u ehline emanet etmek istiyoruz." dedi.
Ramazan Bayramı dolayısıyla MHP Aydın İl Başkanlığında düzenlenen bayramlaşma programına katılan Depboylu, şehit haberlerinden dolayı üzüntülü olduklarını söyledi.
İstanbul’daki büyükşehir seçimlerinde şaibe olduğunu belirten Depboylu, 23 Haziran'dan sonra şaibelerin ortadan kalkacağını vurguladı.
İstanbul'un çok değerli olduğunu aktaran Depboylu, "İstanbul bizim için çok değerli. Peygamber Efendimizin bir hadisi var İstanbul'un alınmasıyla ilgili. Fatih Sultan Mehmet komutasında alınmış olan İstanbul şehri, bugün ne siyaseten ne başka türlü içeriden veya dışarıdan vatanımıza devletimize göz dikmiş olanlar veya onların oyunlarına geleceklerin eline emanet edilecek bir şehir değildir." dedi.

İSTANBUL SEÇİM ÇALIŞMALARINA KATILACAK
İstanbul'daki seçim çalışmalarına katılacağını ifade eden Depboylu, "Oranın ulviyeti, stratejik ve siyasi değeri çok yüksek. İşte bu sebeple biz devletin, milletin bekasına sahip çıkmak için kurduğumuz Cumhur İttifakı ile birlikte orada çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bundan sonra çalışmalar daha da hız kazanacak. Ben 10 Haziran'dan itibaren genel başkan yardımcısı, divan üyesi olarak İstanbul'daki çalışmalarımızda bizzat bulunacağım. Diğer divan üyelerimiz gibi." diye konuştu.

SEÇİMDE ŞAİBE OLMASINI İSTEMİYORUZ
İstanbul'daki seçim çalışmalarının güzel gittiğini ve demokrasinin kazanacağına inandığını dile getiren Depboylu, "Hakkaniyeti olan, adil, demokratik ilkelere uygun bir seçim olmasını istiyoruz. Bu seçimde herhangi bir şaibe bulunmamasını istiyoruz. Nihayetinde kazanan tabi ki demokrasi olacaktır. Ama bizim adayımız Sayın Binali Yıldırım beyefendidir. Biz onunla birlikte İstanbul'un çok daha emin ellerde olacağına, çok daha iyi hizmet göreceğine ve bulunduğu noktadan hak ettiği kıymetiyle birlikte daha iyi bir geleceğe doğru, İstanbulluların da içinde bulunduğu bu şehrin en iyi yönetileceğine inanıyorum. Açıkçası biz İstanbul'u ehline emanet etmek istiyoruz." dedi.

BU SEÇİM DAHA SAĞLIKLI OLACAK
Basın mensuplarının İstanbul seçimlerinde şaibe olup olmadığına ilişkin sorusuna Depboylu’nun yanıtı şöyle:
"İtirazlarda, yapılan incelemelerde, Binali Yıldırım'ın oylarının yanlış geçirildiği tutanak birleşmelerinde tespit edildi. Bazı sandıklarda oyların yok sayıldığı da ortaya çıktı. Sıfır gösterildiği de ortaya çıktı. Yine sandık başkanlarının başkanlık yapmaya uygun olmayacak kişiler olduğu ortaya çıktı. Nihayetinde 30 bin küsur sandık var. Aradaki fark 13 bine kadar gitti. Bu durumda bizim kuşku duymamız, şüphelenmemiz normaldir. Bir şaibe olduğunu düşünüyoruz. İnşallah bu seçimde şaibeler ortadan kalkacak. Şunu da unutmayınız. Sanki bu seçim tekrarı sadece Türkiye'de oluyor. Hükümetin zorlamasıyla oluyor. Bu konuda 'seçim tekrarlanmalıdır' sözünü söyleyen ilk liderimizdir. Karşımızda bu noktadan hareket etmeye gayret eden bir yapı var ama dünyanın her yerinde en küçük bir şaibe bile olsa, ki bunun dünyanın birçok yerinde örneği vardır seçimler yinelenmiştir. O nedenle bu seçimin biz çok daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz."

Kaynak: ABDURRAHMAN FIRAT