İşte Çerçioğlu'nun ifadesi

İşte Çerçioğlu'nun ifadesi

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden davada hakim karşısına çıktı.

A+A-

 (HABER MERKEZİ) Salı günü yapılan duruşmaya mazereti nedeniyle katılamayan Çerçioğlu, mahkemedeki ifadesinde iddianamede ismi geçen şirket ve derneklerle ilişkisinin bulunmadığını söyledi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi'nde "ihaleye fesat karıştırma" iddiasıyla açılan 17 sanıklı davada, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu hakim karşısına çıkarak ifade verdi. Çerçioğlu’na iddianamede ismi geçen ve Salı günü yapılan duruşmada ifade veren FETÖ sanığı Erkan Karaarslan’ın kendisini cezaevinde ziyaret ettiğini iddia ettiği Serhan Seyhan’ı tanıyıp tanımadığı soruldu. Çerçioğlu, ifadesinde Seyhan’ı gazetelerden ve yıllar önce partinin gençlik kollarından tanıdığını daha sonra belediyede devlet memuru olan bir çalışanıyla evlendiğini söyledi. Seyhan’ın belediyenin bir ihalesine katıldığını ve ihale sürecinde sunduğu diplomanın sahte olduğunun ortaya çıkması üzerine kendisine karşı bir husumet başlattığını söyleyen Çerçioğlu, sorulan soruları cevaplandırdı. 
“SAHTE DİPLOMA NEDENİYLE HUSUMETİ VAR”
Serhan Seyhan’ı  yıllar öncesinden partinin gençlik kollarından tanıdığını söyleyen Çerçioğlu, “Daha sonra bizim belediyenin 657’ye tabi bir devlet memuru ile evlendi. Oradan tanıyorum kendisini. 15 gün gibi bir süre çalışmış. Gazetelerde ben beyanını görünce bizim arkadaşlar getirdi. Hafızam beni yanıltmıyorsa bundan 5-6 yıl önce belediyemizin bin 200 veya bin 300 liralık ihalesine katılmış. O ihalede çok uzun süre önce olduğu için yanlış cümleler kullanabilirim. O ihalede kontrol eden arkadaşlar diploma istemişler. Kendisi de yazılım mühendisi olarak bir diploma sunmuş. Selçuk Üniversitesi’nden. Aydın küçük yer olduğu için herkes bir birini hemen hemen böyle tipleri herkes tanıyor. Bir araştırma yapıyorlar. Üniversiteye yazı yazmışlar. Ben üniversiteden gelen yazıyı bundan 2-3 yıl önce gördüm. Üniversitenin rektörlüğü şöyle diyor yazıda. Üniversitemizin yazılım mühendisliği bölümü yoktur ve bu şahıs da hiçbir zaman üniversitemizde öğrenci olmamıştır. Bize gönderdiğiniz diploma tamamen sahtedir. Bunun üzerine yine yanlış anımsamıyorsam bizim avukatlar şikayette bulunmuş. 1,5 yıl hapis cezası aldı. Husumet niçin benim sahte diplomam belediyede ortaya çıkartıldı diye buradan başlıyor” dedi.

“1.5 YIL CEZA ALDIĞINI BİLİYORUM” 
O dönemdeki ihalenin Seyhan’da kalmadığını söyleyen Çerçioğlu, “İhalede onda kalmamış zaten, başka birisinde kalmış, ihaleyi de alamamışlar. Fakat ihale kontrol teşkilatı ihaleyi incelerken bu diplomayı görüyor. Bütün hepsine bakıyorlar herhalde. O’nu tanıyan Aydınlı insanlar da, ‘Yahu bu çocuk lise mezunu, üniversite mezunu değil’ Bir soralım üniversiteye denilince bize üniversiteden  belge geldi. Daha sonra savcılıkta da 1.5 yıl ceza aldığını biliyorum. Belediyenin o dönemde taşerondan hizmet aldığımız taşeronun firması belediyenin değil. Husumetin buradan kaynaklandığını düşünüyorum” diye konuştu.


Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.