TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

İstikrar

Futbolda ve diğer spor branşında istikrarın önemiyle ilgili yıllardır bir çok örnek görürüz. Rüzgarı arkasına alan takımlar hedefledikleri başarılara ulaşmaya bir adım daha yaklaşır. Bu hem puan anlamında katkı sağlarken hem de takımın motivasyon düzeyini üst seviyelere çıkarır. Bunun yanında camialara da heyecan verirken taraftarın umudunu yükseltir. Kısacası takıma güven artar. 

Neredeyse herkesin aşina olduğu bu bilgileri yeniden anımsatmamın sebebi Nazilli Belediyespor’un ligdeki süreci. Lig öncesi kurulan kadro takıma olan beklentiyi arttırdı. Hedef koyulacaksa zaten bu yönde transferler yapılmalıydı ve yapıldı da. Tüm mevkilerde gerçekten kaliteli isimler yer aldı. Lige mağlubiyetle başlasa da sonrasında aldığı sonuçlar takımı zirveye kadar taşıdı. Burada ligde puan makasının açılmaması etkili oldu ancak takımın alın terini de görmezden gelmemek lazım. 

Ancak son maçta alınan mağlubiyet liderliğin kaybedilmesine neden oldu. 4 maç üst üste yenilmeyen hatta deplasmanlarda aldığı başarılı sonuçlarla adından söz ettiren Naz-Naz, Ağrı deplasmanında mağlubiyet yaşadı. Maçın teknik taktik kısmına çok giremiyorum çünkü canlı izlemedim. Benim dikkat çekmek istediğim konu Çengelköyspor maçı. Bu maç ve takıma getirecekleri ve götürecekler. 

Takım zirveye çıkarken de puan farkları birbirine çok yakındı şuanda da öyle. Bu liderliğe yükselirken avantaj olurken herhangi bir puan kabında ise alt sıralara düşmenin yolunu açıyor. Kısacası kazanılan her puan çok büyük öneme sahip ligde. 

Şimdi Ağrı deplasmanında alınan mağlubiyeti telafi etmek için Çengelköyspor maçı çok önemli. İstikrarlı sonuçlara geri dönmek ve özellikle yenilmezlik serisi yakalamak takıma büyük özgüven katacaktır. Rakiplerin de sürpriz puan kayıpları yaşadığı ligde iç sahada kayıpsız geçmek Nazilli için çok önemli. Maça taraftarından yoksun da çıksa kendi bildiği iklim ve hava şartlarında oynamak avantaj. Sezonun ortalarına doğru zorlu kış şartlarında bir çok deplasmanda yaşanacak zorluğu da düşününce Nazilli’deki maçların önemi bence bir kez daha ortaya çıkıyor. 
Özetlemek gerekirse ligde inişli çıkışlı bir grafik değil de istikrar sağlanırsa koyulan 2. Lig hedefine ulaşmak kolaylaşacaktır.   Kadro kalitesinin bunu başarabileceğine inanıyorum.            
                             

Önceki ve Sonraki Yazılar