İYİ Parti, Aydın’da gövde gösterisine hazırlanıyor

İYİ Parti, Aydın’da gövde gösterisine hazırlanıyor

İYİ Parti Aydın İl Başkanlığı tarafından partinin 2. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Odeon Otel’de basın toplantısı düzenlendi.

A+A-

MURAT TAN- Toplantıda konuşan İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı,  16 Kasım’da Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'ın katılımıyla bin yeni üyeye rozet takma töreni düzenleyeceklerini söyledi. 

İYİ Parti Aydın İl Başkanlığı tarafından parti yönetim kurulu üyeleri ve teşkilat mensuplarının geniş katılımıyla partinin ‘2. Kuruluş Yıldönümü’ nedeniyle basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda partinin kuruluş sürecinden bu yana geçen zaman dilimine dönük değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, Şubat ayında il ve ilçe kongrelerinin tamamlanacağını ve 16 Kasım’da da İYİ Parti Genel Merkezi Teşkilat Başkanı Koray Aydın’ın katılımıyla ‘Rozet Takma ve Mahalle Temsilcilerimiz Sertifika Töreni’ düzenleyeceklerini belirtti.
 
“İYİ PARTİ MECLİSİN EN ÇALIŞKAN GRUBUDUR”

25 Ekim 2017’den itibaren tüm engellere ve engellemelere, tüm olumsuzluklara rağmen İYİ Parti’nin kuruluşunu tüm ülke sathında tamamlayıp vatandaşın karşısına çıkarak yeni bir alternatif sunduğunu söyleyen Başkan Sarı, “25 Ekim 2017 tarihi, İYİ Parti ile birlikte milletin beklediği, milletin istediği yeni bir lideri, Sayın Meral Akşener’i  de milletle buluşturmuştur. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, ferasetiyle, cesaretiyle, siyasi tecrübesi ve donanımıyla, taşıdığı ve yaşadığı değerleriyle, öngörüsüyle kısa zamanda milletin gönlünde yer bulmuştur.  Yıldırım hızıyla kurulan il ve ilçe teşkilatlarımız yine aynı hızla olağan kongrelerini tamamlamış, ardından 1 Nisan 2018 tarihinde Büyük Kurultayımız gerçekleşmişti. Atlatılan birçok badireden sonra 24 Haziran 2018 Milletvekili Genel Seçimlerine Millet İttifakı çatısı altında girerek TBMM’de grup kuracak imkanı yakalamıştı. O günden bugüne İYİ Parti grubu bizlerin TBMM’de sesi, nefesi ve meclisin en çalışkan grubu oldular” dedi. 

“BELEDİYE YÖNETİMLERİNDE İŞBİRLİĞİMİZ DEVAM EDİYOR”

Aydın’da Millet İttifakı kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve 10 büyük ilçenin belediye başkanlığını kazandıklarını söyleyen Sarı, “Bunların içinde Nazilli ve İncirliova gibi iki büyük ilçenin, 12 kişilik BŞB Meclis grubunun ve ilçelerdeki toplam 63 belediye meclis üyesinin,İYİ Parti’nin mensubu olmaları bizim çok değerli bir kazanımdı. Bugün, belediye yönetimlerinde iş birliğimiz devam ediyor. Bu iş birliği bizim için çok değerlidir ve milletimize hizmet noktasında da önemli bir katkı sağlamaktadır. Aydın’da da bir taraftan üye katılım törenleri yapıyoruz, bir taraftan da mahalle temsilcilikleri bazında teşkilatlanmalarımızı devam ettiriyoruz. Bu kapsamda, 16 Kasım tarihinde, Teşkilat Başkanımız Sayın Koray Aydın’ın katılımıyla da yeni üyelerimize Rozet Takma ve Mahalle Temsilcilerimiz Sertifika Töreni düzenleyeceğiz” diye konuştu. 

“ŞUBAT AYINDA KONGRELER TAMAMLANACAK”

Gençlik Kolları’nın aktif bir şekilde çalışmalarına devam ettiğini ve partinin  Kadın Kolları kuruluşu için gerekli hazırlıkları yaptıklarını da söyleyen Sarı, “Kısa bir zaman içinde İl Kadın Kollarımızı, ardından ihtiyaç duyan ilçelerde İlçe Kadın Kollarımızı oluşturacağız. Büyükşehir Belediye Meclis Üyemiz ve İl Kadın Politikaları Başkanımız Sayın Semra Yücel’in başkanlığında bu çalışmalarımız devam etmektedir. Şubat ayından itibaren şölen havasında ilçe ve il kongrelerimizi tamamlayacağız. Ardından Olağan İkinci Büyük Kurultayımız olacak. Yani her şey yolunda ve kontrol altında seyrine devam ediyor .Bugüne kadar olduğu gibi; yılmayacağız, yıkılmayacağız, yorulmayacağız.  Sonunda Aydın İYİ Olacak, Türkiye İYİ Olacak” dedi. 

“İKİNCİ YILIMIZ KUTLU OLSUN”

“Aydın’ımız bir yönüyle turizm cenneti, diğer yönüyle bereketli topraklara sahip tarım kentidir” diyen Sarı, “İncir, zeytin, pamuk ve kestanesiylebir markayız. Ancak bütün bunlara rağmen Gayri Safi Milli Hasıladan kişi başına aldığı pay Türkiye ortalamasının altındadır. Aydın’ın turizm ve tarım potansiyeli başta olmak üzere, ekonomik refah düzeyinin çok daha yukarılara taşıyabilecek imkanları vardır. Bu imkanların yerel ve merkezi idarelerce harekete geçirilmesi için İYİ Parti olarak katkı vermeye devam edeceğiz.  İYİ Parti, milletimizin geleceğidir. Bu vesileyle ikinci yılını kutladığımız İYİ Parti’nin kuruluşuna ilk günden bugüne katkı sağlamış olan tüm kurucu başkan ve yöneticilerimize, üyelerimize ve gönüllülerimize, destek veren tüm vatandaşlarımıza, sempati ile bakan tüm insanlarımıza ve aziz milletimize teşekkür ediyor; saygı ve sevgilerimi sunuyorum” diye konuştu. 

İYİ Parti’nin kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen toplantıya İYİ Partili İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya ile birlikte ilçe teşkilat başkanları ile parti yönetim kurulu üyeleri de katıldı. 

iyi-parti-aydinda-govde-gosterisine-hazirlaniyor-133310-5373fcc460c225d5ac6d78ac6f268e2e.jpegiyi-parti-aydinda-govde-gosterisine-hazirlaniyor-133310-a09678096318b66eed019db27ae3532d.jpegiyi-parti-aydinda-govde-gosterisine-hazirlaniyor-133310-eff494d9517e7d81a3939c00e4004c33.jpg


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.