Geçtiğimiz yıl yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kritik bir düşüşe geçen İYİ Parti Aydın'da sular bir türlü durulmuyor. Yerel seçimlerde de adı sık sık siyasi nezaketsizlik ile gündeme gelen İYİ Parti Kuşadası Belediye Başkan adayı Behçet Alp'in, Genel Merkez tarafından İlçe Başkanlığı'na atanması, parti içi yönetimini birbirine düşürdü. Geçtiğimiz günlerde bu atamaya tepki olarak partisinden istifa eden İYİ Parti Kuşadası Kurucu Başkanı Hayati Atlı ve Kurucu Üye Volkan Alkış'ın ardından dağılma süreci, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Murat Altaş'ın istifasıyla devam etti. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda görevinden ve partisinden istifa ettiğini duyuran Altaş, Alp'in ilçe başkanlığına getirilmesini siyasi darbe olarak değerlendirdi.

Whatsapp Image 2024 06 25 At 16.57.58 (1)

PARTİ KURULUŞ AMACINI SAPITTI!

Yaptığı açıklamada İYİ Parti'nin kuruluş amacından saptığını dile getiren Altaş, "Son mahalli idareler seçiminde ekip arkadaşlarım ile birlikte o kadar sıkıntılar yaşamamıza rağmen verdiğimiz sözden dönmemek ve hedefimize ulaşmak için gece gündüz demeden çalıştık. Son zamanlarda partimizin kuruluş amacından saptığını hep birlikte görmekteyiz. Kuşadası'nda yapılan siyasi darbe adete bunu belgeler niteliktedir. Bizler bu durumu kabul etmiyoruz ve İYİ Parti Kuşadası Gençlik Kolları Başkanı olarak İYİ Parti'den istifa ediyorum.“ ifadelerini kullandı.

AK Parti'li Akkuş'tan CHP'li Gençay'a kırık not AK Parti'li Akkuş'tan CHP'li Gençay'a kırık not

Öte yandan, Behçet Alp'in ilçe başkanlığına getirilmesine tepki olarak en az 150 parti üyesinin daha partiden istifa ettiği iddia edildi.

Whatsapp Image 2024 06 25 At 16.57.58

Muhabir: Mustafa Akgün