İYİ Parti kaybedilen ilçeleri masaya yatıracak

İYİ Parti kaybedilen ilçeleri masaya yatıracak

İYİ Parti İl Başkanı Cemal Sarı, Millet İttifakı’nın seçimleri kaybettiği 7 ilçenin teşkilat başkanları ve belediye meclis üyeleriyle birlikte 17 Temmuz Çarşamba günü Nazilli’de istişare toplantısı yapacaklarını duyurdu. 

A+A-

(MURAT TAN ) 31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından teşkilat içindeki çalışmalarına hız kazandıran İYİ Parti, Aydın’da Millet İttifakı’nın seçimleri kaybettiği, Buharkent, Bozdoğan, Karacasu, Karpuzlu, Köşk, Kuyucak ve Koçarlı’yı mercek altına aldı. Seçimin kaybedildiği 7 ilçedeki teşkilat başkanları ve belediye meclis üyeleriyle 17 Temmuz Çarşamba günü Nazilli’de istişare ve değerlendirme toplantısında bulunacaklarını belirten İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, “Talep, görüş ve önerilerle birlikte türlü istişarelerin de yapılacağı Nazilli’deki toplantımız, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu ve daire amirlerinin katılımıyla gerçekleştirilecek. Millet İttifakı Aydın’da, uyum içinde ve birlikte çalışmalara imza atmaya kesintisiz devam edecek” dedi. 

“BÜYÜKŞEHİRDEKİ 10 KOMİSYONUN 5 TANESİ BİZDE”

Aydın’da 31 Mart’ın öncesinde CHP ile müzakerelere ilk başladıklarında her iki parti olarak 5 yıllığına birlikte yönetim iradesi ortaya konulması yönünde anlaştıklarını söyleyen İYİ Parti İl Başkanı Sarı, “Bu 1 Nisan’dan itibaren uygulamada yerini buldu. Büyükşehir Belediye Meclisinde halihazırda 10 tane ihtisas komisyonu var. Bu komisyonların her birinde İYİ Parti’nin birer CHP’ninse üçer üyesi var. 10 komisyonun 5 tanesinin başkanı aynı zamanda İYİ Parti’nin meclis üyelerinden seçilmiştir. Ulaştırma, Plan Bütçe, Çevre ve Sağlık Komisyonlarının başkanları partimizin meclis üyelerindendir. Seneye tekrar yapılacak olan komisyon seçimlerinde bizim partililerimizin başkanı olduğu komisyonlar CHP’ye, CHP’deki komisyonlarsa bize geçecek. Bu önemli bir anlayış birlikteliğidir” dedi.

“ORTAK YOL HARİTAMIZI BİRLİKTE BELİRLİYORUZ” 

Millet İttifakı’nın kazandığı belediye yönetimlerinde 5 encümen üyelerinin 3 tanesinin İYİ Parti’den seçilmiş meclis üyelerinden oluştuğunu söyleyen Sarı, “Başkan vekilliklerinin biri bizde, diğeri CHP’de ve yine divan üyeliklerinin ikisi bizde üçü CHP’de. Yine jeotermal kaynaklı belediyeler birliği ile kıyı ege belediye birliğinde de temsil noktasında üye sayılarımız CHP ile eşit şekildedir. Belediye meclis toplantılarından önce zaman zaman grup toplantıları yapıyoruz. İhtiyaç duyulduğundaysa CHP ve İYİ Parti olarak müşterek toplantılar da gerçekleştiriyoruz. Bu toplantılarda ortak yol haritamız birlikte belirliyoruz ve aynı zamanda ilçelerde vatandaşlardan gelen talepleri de gündeme dahil edip ortak önerge olarak meclise sunuyoruz. İYİ Parti olarak bu güne kadar kurumsal anlamda talep ettiğimiz her şey de karşılanıyor. Aydın’da ittifak ruhu 5 yıl  boyunca kesintisiz devam edecek” diye konuştu. 

“İLÇELERİMİZİN TALEPLERİNİ GÖRÜŞECEĞİZ” 

17 Temmuz Çarşamba günü Nazilli’de, belediye başkanlığını kazanamadıkları 7 ilçenin teşkilat başkanları ve meclis üyeleriyle birlikte bir toplantı organize edeceklerini söyleyen Sarı, “Bu toplantıya Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu ile daire amirleri de katılacak. Bu ilçelerimizin büyükşehirden taleplerini orada görüşeceğiz. Karşılanabilecek ve yapılması mümkün olan talepler iletilecek. Yine büyükşehir tarafından 100 gün için ilçelerde yapılan bütün hizmetler de ilçe başkanlarımıza aktarılacak. 17 Temmuz’da Nazilli’de yapacağımız bu ilk toplantının ardından Köşk, Koçarlı ve Karpuzlu ilçelerimizi kapsayacak şekilde Efeler ya da İncirliova’da da ikinci bir toplantı daha organize edeceğiz. Bu yapacağımız toplantı nitelik anlamında, belki de yerel seçimlerin ardından Aydın’da bugüne kadar ilk kez organize edilmesi açısından da bir ilk olma özelliği taşıyor.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.