Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla Aydın İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele(KOM) Şube Müdürlüğü ve Nazilli İlçe Jandarma Komutanlığı organizesinde gerçeğe aykırı sağlık kurul raporları düzenleyerek engelli araç alım satımı, emeklilik, aylık bağlatma, bakım yardımı ve özel eğitim gibi birçok tanımlanmış hak ve hizmetlerden usulsüz yararlandığı tespit edilen 17 kişiye yönelik 11 Haziran tarihinde İzmir, İstanbul, Tunceli ve Nazilli'de eş zamanlı operasyon düzenlenmişti. Gerçekleştirilen operasyonda karı koca şeklinde çete lideri olduğu öğrenilen Ç.G. ve Seher G. olmak üzere 4 kişi tutuklanmıştı.

İYİ PARTİ KURUCU ÜYESİYMİŞ!

Firari katil Aydın'da enselendi! Firari katil Aydın'da enselendi!

Söz konusu suç örgütünün çete lideri olmakla suçlanan Seher G.'nin İYİ Parti'nin Nazilli'de kurucu üyelerinden biri olduğu, partinin muhasebe kolu ile uğraştığı ve geçtiğimiz dönemde belediye iştiraki olan NAZGEM yönetim üyesi olarak görev yaptığı ortaya çıktı. 

205 MİLYON LİRA PARA AKIŞI!

MASAK Raporu ve yapılan araştırmalar sonucu örgüt içerisinde 205 milyon 219 bin 909 TL para akışı tespit edilirken, İl Jandarma Komutanlığı tarafından 8 Mart 2024’te başlatılan takipte 13 ara yakalama yapıldığı belirtildi.

"KENDİSİNİN PARTİMİZLE İLGİSİ YOKTUR"

Örgüt ile beraber 205 milyon liralık vurgun yapan Seher G. ile çıkan haberler hakkında Aydın Ses Gazetesi'ne demeç veren İYİ Parti Aydın İl Başkanı Ahmet Ertürk, "İsmi geçen Seher G.’nin partimizle şu an hiçbir ilgisi yoktur. Kendisi eski partilidir. Zamanında Kürşat Engin Özcan ile birlikte İYİ Parti’den istifa etmiştir. Partimizle hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır.” ifadelerini kullandı

Muhabir: Mustafa Akgün