İYİ Partili Aydın'dan birlik ve beraberlik çağrısı
Yayınlanma:
ABONE OL

İYİ Partili Aydın'dan birlik ve beraberlik çağrısı

İYİ Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Bekir Aydın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

Herkesin amacının gelecek nesillere güçlü bir Türkiye bırakmak olması gerektiğine işaret eden Aydın, "Artık yapay, sahte, gündelik, arkasında maddi siyasi rant amacı taşıyan suni tartışmalardan uzaklaşalım. Yaşadığımız mahalleye, yaşadığımız kente, bir koçbaşı gibi Akdeniz’e uzanan yaşadığımız biricik kederli ülkemize hep birlikte sahip çıkalım" ifadelerini kullandı.

Aydın paylaşımında, “Yıllardan beri gözlemliyorum, biz enerjimizi birbirimize harcıyoruz, milletçe beyhude ve anlamsız tartışmalarla, kamplaşmalarla kendimizi harcıyoruz, başörtülü olan da bizdendir başörtüsüz olan da bizdendir, sadece ülke iç siyasetinde mevzi kazanmak, cephe yaratmak ve bu cephelerden siyasi ve maddi çıkar elde etmek isteyen fanatiklerin açtıkları anlamsız yollarda birbirimizi hırpalıyoruz. Anlaştığımız noktalardan yola çıkalım. Ben Müslüman'ım, yanımdaki komşum olmayabilir de, biricik varoluşumu Cumhuriyet değerlerinin içinde, fırsat eşitliği çerçevesinde görüyorum, Aydın’ın bir mahallesinden çıkan, Bitlis Hizan’ın köyünden çıkan hür düşünceli bir kardeşim en tepede yönetici olsun istiyorum, aynı Anayasayı baş tacı ediyoruz. 'Türkiye Cumhuriyeti Devleti bizim biricik kutsalımızdır' diyoruz. Dinim İslam’ı yaşıyorsam devletim olduğu içindir, işgal edilmemiş hür bir vatanda, bir bayrak altında yaşadığım içindir” sözlerini kaydetti.

aydin-yeni-dunya-duzenine-hep-birlikte-kafa-tutalim-internet-421441-9366f9f06e49af3e6d97c485475fbd5a.jpeg

“KEDERLİ ÜLKEMİZE HEP BERABER SAHİP ÇIKALIM”

Aydın, açıklamasını, şu şekilde tamamladı: “Bütün farklılıklarımıza rağmen tek bir Vatan’ımız var, hiçbir komşumu, hiçbir arkadaşımı, bu topraklarda yaşayan hiçbir kardeşimi Rabbim vatansız bırakmasın. Ben her türden farklılığı dinlemeye, anlamaya, empati yapmaya, farklılıklarımıza çare bulmaya varım, hepimizin çocukları birlikte yaşasın, birlikte var olsun, bu arzuyu, bu iradeyi taşıyorum yalnızca, devleti var edenin de hepimizin birlikte yaşama arzusu olduğunu düşünüyorum. Artık yapay, sahte, gündelik, arkasında maddi siyasi rant amacı taşıyan suni tartışmalardan uzaklaşalım, yaşadığımız mahalleye, yaşadığımız kente, bir koçbaşı gibi Akdeniz’e uzanan yaşadığımız biricik kederli ülkemize hep birlikte sahip çıkalım. 'Biz hep birlikte bu coğrafyada birlikte yaşayacağız' diyelim, dünya dediğimiz yalnızca kapitalist ağababalarının güdümündeki var olan yeni dünya düzenine hep birlikte kafa tutalım. Nerede ezilen işgal edilen varsa adalet adına, yaradan adına ona sahip çıkalım, onların sesi olalım. 'Biz varız' diyelim, 'Durun bakalım, Türkiye Cumhuriyeti’nin söyleyecek sözü var' diyelim, ilelebet hür vicdanlarımızla yeryüzünde hep birlikte bir nida bırakalım. Hep birlikte bütün çocuklarımıza, yeryüzünde vicdanın sesi olacak güçlü ve büyük bir Türkiye bırakalım!”

Muhabir
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.