“İYİ Parti’ye zarar veremeyecekler”

“İYİ Parti’ye zarar veremeyecekler”

İYİ Parti Aydın Milletvekili ve Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Aydın Adnan Sezgin, Aydın İl Başkanlığı ile İncirliova ve Söke ilçelerine kayyum atanması talebiyle ilgili dava açılmasına ilişkin sessizliğini bozdu. 

A+A-

MURAT TAN- Aydın’da aralarında İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) eski üyesi Şule Tuntaş’ın da bulunduğu bazı İYİ Partili isimlerin, İYİ Parti Aydın İl Başkanlığı ile İncirliova ve Söke ilçe teşkilatlarına kayyum talebinde bulunması, parti içi muhalefetle il yönetimini karşı karşıya getirdi. Kayyum talebiyle ilgili il ve ilçe teşkilatlarına dava açılmasıyla ilgili Aydın Hedef Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan İYİ Parti Aydın Milletvekili ve GİK Üyesi Sezgin, “Bu girişimler siyaseten ve hukuken de isabetli değildir” dedi. 

“MÜHİM OLAN PARTİYE ZARAR VERMEMEKTİR” 

“Bu taleplere ilişkin mahkeme tarafından verilecek karara benim söyleyecek bir sözüm olmaz” diyen İYİ Parti Aydın Milletvekili Sezgin, “Bunu açıkça belirtmek gerekiyor ama tabi ki isteyen arkadaşlarımız şu veya bu nedenle yargı yoluna başvurabilir. Ancak ben bunun siyaseten de hukuken de isabetli olduğunu düşünmüyorum. Parti mensubu bazı arkadaşlarımız bu yöntemi belirlemiş olabilir ama ben bunun açıkçası parti menfaatlerini de düşünerek siyaseten ve hukuken bu girişimlerin doğru olduğu görüşünde de değilim. Her partide, parti içi muhalefet olabilir. Mühim olan bu muhalefetin, bu farklı görüşlerin ve farklı yaklaşımların partiye zarar vermemesidir. Son yaşanan gelişmelerin, partimize ne Aydın’da ne de Türkiye genelinde zarar vereceğini tahmin etmiyorum. Partimize zarar vermeyecektir”  diye konuştu.

“GENEL MERKEZİN KARARINA İTİRAZ EDİYORLAR”

Aydın’da kayyum talebinde bulunan isimlerin arasında İYİ Parti eski GİK Üyesi Şule Tuntaş’ın bulunmasıyla ilgili de görüşünü açıklayan Sezgin, “GİK Üyeliği, Aydın ile ilgili herhangi bir ilave yetki tanımaz. Aydın’da parti adına kimin ve kimlerin yetkili olduğu bellidir. GİK üyelerinin Aydın’da İYİ Parti’nin yerel yöneticileri ve Aydın Milletvekilinin üstünde bir yetkisi yoktur. GİK Üyesi iken de yoktur, GİK üyeliğinden ayrıldıktan sonra da yoktur” dedi. 
“İYİ Parti Aydın İl Başkanı ve şu an da kayyuma götürülmeye çalışılan il ve ilçe yönetimlerini kim atadı?” sorusunu soran Sezgin, “Dolayısıyla cevap bu olguda eski tabirle mündemiç yani bu olgu onu içeriyor. İtirazın kime yapıldığı apaçık ortada. İl yönetimi ve iki ilçeyle ilgili yapılan girişimler, Genel Merkezin aldığı karara yapılan bir itirazdır” ifadelerini kullandı. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.