JES toplantısında buluştular 

JES toplantısında buluştular 

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından finanse edilen "Türkiye'deki Jeotermal Kaynakların Kümülatif Etki Değerlendirmesi Projesi" ile ilgili olarak Aydın milletvekillerine projeyle ilgili bilgilendirmede bulunuldu. 

A+A-

MURAT TAN - Jeotermal santrallerin çevreye etkilerinin araştırılması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası arasında yürütülen ortak proje çalışması devam ediyor. Projenin Mart 2020'de tamamlanması beklenirken, son olarak TBMM’de projeyle ilgili olarak Aydın milletvekillerine de bilgilendirmede bulunuldu. Proje Koordinatörü Gaye Devrim Şener ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED İzin ve Denetim Müdürü Ercan Gülay’ın bilgilendirmede bulunduğu toplantıda, Aydın’ın iktidar ve muhalefet milletvekilleri de görüş, öneri ve düşüncelerini de paylaştılar. 

“ELEŞTİRİLERİMİ VE TESPİTLERİMİ PAYLAŞTIM”

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz, AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül ile Bülent Tezcan ve İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi ve Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin’in de bulunduğu toplantıda, 20 kişilik ekibin Manisa, Denizli ve Aydın’da sürdürdüğü çalışmaların detayları da paylaşıldı. Düzenlenen toplantıyla ilgili açıklama yapan İYİ Parti Aydın Milletvekili Sezgin, “Çalışmayı uzun süredir takip ediyorum. Toplantıda, yararlı olmasını dilediğim bu çalışmanın ne ölçüde tarafsız yürütüldüğü ve nesnel sonuçlara ulaşabileceği konusunda görüş ve kaygılarımı dile getirip, JES'lere ilişkin bazı eleştirilerimi ve tespitlerimi paylaştım” dedi. 

“EN GEÇ MART AYINDA SONUÇLANACAK”

Çalışmaların en geç Mart ayında tamamlanacağı bilgisini veren AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim de “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Stantec adlı firmayla bu işi koordineli bir şekilde sürdürüyor. Stantec firmasının proje koordinatörü Gaye Devrim Şener ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED İzin ve Denetim Müdürü Ercan Gülay bize çalışmalarla ilgili sunum yaptılar ve bilgilendirmede bulundular. Halihazırda çalışmalar hem sahada hem de ofis ortamında devam ediyor. Avrupa’dan bazı akademisyen ve uzmanların da bulunduğu 20 kişilik ekip Aydın, Denizli ve Manisa’da bu çalışmaları sürdürüyor. En geç Mart ayında sonuç ortaya çıkacak ve kamuoyuyla da paylaşılacak. Bu çalışma tarafsız ve objektif bir çevrede, jeotermal kaynakların zararı olup olmadığını ortaya koyacaktır” diye konuştu.

jes-toplantisinda-bulustular-135104-5ef12669ddc81aeea3793d6ebe55c122.jpegjes-toplantisinda-bulustular-135104-b588acb17329c520d53333171692e39e.jpegjes-toplantisinda-bulustular-135104-fea2d4ca66cdf2e787b36f9dbb1fe3f6.jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.