Kadına ve sağlıkçıya yönelik her türlü şiddeti durduralım

Kadına ve sağlıkçıya yönelik her türlü şiddeti durduralım

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Aydın Şube Başkanı Öznur Özağaç yaptığı basın açıklamasında “Kadına ve sağlıkçıya yönelik her türlü şiddeti durduralım” dedi. 

A+A-

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Aydın  Şube Başkanı Öznur Özağaç, İstanbul’un  Kartal' ilçesinde aile sağlığı merkezinde katledilen hemşire Ömür Erez  için basın açıklaması yaptı. Şiddete tahammüllerinin kalmadığını ifade eden Özağaç, “Sözün bittiği yerdeyiz. Tahammülümüz kalmadı.  Nefes alamıyoruz. Tükendik. Güvenli ortamlarda çalışmıyor, her an şiddet tehdidi altında inanılmaz bir stresle yaşıyoruz. Kadına ve sağlık emekçilerine yönelik şiddet her geçen gün her geçen dakika artıyor. Şiddet pandemisi ile karşı karşıyayız. Biz artık bir meslektaşımızın kılına dahi zarar gelmesini istemiyoruz. Bir şiddet failinin daha serbest bırakıldığını, bir suçun daha cezasız kaldığını görmek istemiyoruz. Artık bağlı bulunduğumuz bakanlığın ölüm sessizliğine tahammülümüz kalmadı.
Ölüyoruz! Ve hal böyleyken çalışamıyoruz. Bırakın çalışmayı nefes dahi alamıyoruz" dedi. 

Çok acı bir haberle sarsıldıklarını belirten Özağaç, "Hiç birimiz bunun gerçek olduğuna inanmak istemedik. İstanbul Kartal’da bir Aile Sağlığı Merkezi’nde çalışan hemşire arkadaşımız silahlı saldırıya uğradı ve hayatını kaybetti. Bu ülke kadınları korumuyor! Kadınlar her gün tanıdığı ve hatta tanımadığı erkekler tarafından şiddete maruz kalıyor ve gerekli mercilere başvurduklarında, hayatları için koruma istediklerinde bile yalnız bırakılıyor. Kadınların can güvenliğinin olmadığı bir atmosferde, iktidar kadına yönelik şiddeti önlemek ve kadın kazanımlarını geliştirmek yerine, kadın düşmanı politikaların sürdürücüsü olmaya devam ediyor. Cezasızlık politikasından ve iktidarın kadın düşmanı politikalarından cesaret alan erkekler her gün en az 3 kadını katlediyor” ifadelerini kullandı. 


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.