TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Kadro yapılanması erken başladı

A+A-

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), voleybol liglerinin tescil edildiğini açıkladı. Bu karar sonrası liglerde şampiyon yada küme düşen takım olmayacağı da belirtildi. Açıkcası alınan kararı çok doğru buluyorum. Bir maçı sadece sporcular olarak düşünmeyelim. Bu tip organizasyonlarda sporcuların yanında teknik ekip, kulüp personeli, emniyet güçleri ve farklı alanlar görevli birçok insan görev alıyor. Sağlık anlamında doğru bir karar. 

Bu karar gereği Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde Aydın’ı temsil eden Aydın Büyükşehir Belediyespor için de bu sezon tamamlanmış oldu. İlk defa play-off’larda mücadele etmek için hazırlanan Aydın’ın Sultanları gözünü yeni sezona çevirdi. 

Bu kapsamda ise hızlı davranılarak kadro planlaması yapılıyor. Takım kaptanı ve A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın başarılı sporcusu Meryem Boz ile sözleşme uzatarak yapılanmanın ilk adımını atan Sultanlar, sonrasında Maret Balkestein ile sözleşmenin uzatıldığını açıkladı. İç transferde önemli gelişmeler yaşanan mavi-beyazlılarda dış transferde ise ilk transfer Galatasaray HDI Sigorta’dan yapıldı. Bu kapsamda kadroya başarılı smaçör Anthi Vasilantonaki katıldı.                    

Bu gelişmeler gösteriyor ki yeni sezonda da Mimar Sinan Spor Salonu’nda kaliteli bir kadro filede mücadele edecek. İlk senesinde Avrupa’da önemli seviyelere gelen ve ikinci sezonunda ise Türkiye’de play-off’lara kalmayı başaran Aydın ekibinin şehrin voleybol hayatına önemli bir heyecan kattığı ortada. 

İki sezondur yaşanan ilginin yeni sezonda da devam etmesi durumunda kaliteli kadro ile play-off adayı bir takımın olacağını düşünüyorum. Özetle Aydın’ın salon sporlarını sevdiğini, o heyecanı yaşamak istediğini iki sezondur görüyoruz. Umarım diğer branşlarda takımlar üst liglere yükselir ve bu heyecan artarak devam eder.           

Önceki ve Sonraki Yazılar