TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Kalbimiz sizinle

A+A-

Bir yılı aşkın süredir dünya ile birlikte zor bir dönemden geçiyoruz. Pandemi nedeniyle her alanda olduğu gibi spor alanında da tedbirler alındı. Ligler devam etse de tribünlerde olamamak birçoğumuzu üzdü. Ancak bu zor günlerin içinde A Milli Futbol Takımı yüzümüzü güldürmeyi başardı. Alınan sonuçlar bir kenara takımdaki uyum, ülkenin sporda kenetlenmesi. Futbolun bütünleştirici gücü olduğunu bir kez daha gösterdi. Milli Takım için hazırlanan şarkı da pastanın üstündeki çilek oldu adeta. Ve grubun ilk maçı geldi çattı. 
Bugün rakibimiz İtalya. Teknik ve taktik anlamda değerlendirmek değil aslında yapmak istediğim. Futbolda başarıları ne kadar özlediğimiz. Hele ki Milli Takım gibi herkesi birleştiren bir gücün yaşayacağı başarıları. Geçmişte yakalanan başarıları anımsarız. Ben gibi 90’larda doğanların çocukluk evrelerine denk gelen 2002 Dünya Kupası’nı birçoğumuz aynı heyecanla anlatırız. Kazanılan maçların ardından çıkılan konvoylardan, yaşanan sevinçlere kadar her şey hatıralarımızda çok güzel yer etti.

Geçmişe takılı kalmamak gerek tabi ki ve yeni hikayeler yazmak için sahaya çıkma zamanı. Aynı heyecanla ekran başına geçeceğiz. Genel itibariyle konuştuğum birçok kişi kurulan kadrodan memnun. Artık sahaya çıkacak 11 aslan yürekli futbolcunun getireceği başarılara odaklandık. Oyuncuların kendi takımlarında bu sezon yaşadıkları başarıların A Milli Takıma olumlu yansıyacağına inanıyorum. Sadece kulüp şampiyonlukları değil. Bireysel performanslar bazında baktığımızda örneğin Burak Yılmaz’ın muhteşem bir sezonu geride bıraktığını örnek verebiliriz. 

Özetleyecek olursak uzun zamandır yaşamak istediğimiz heyecan pandemi ortamında bizlere moral olacak. Futbolu sevsin yada sevmesin herkesin Milli Takımı desteklemesi, takımın arkasında olması gerektiğine inanıyorum. Elbette eleştiriler olacaktır ancak benim kurulan takımdan umudum çok yüksek. Umarım güzel başarılarla turnuvayı tamamlarız. Kalbimiz sizinle.  

Önceki ve Sonraki Yazılar